son dakika haberleri

Muradiye’de Çocuk ihmali ve cinsel istismar semineri

Son dönemlerde devam eden “çocuk ihmali ve cinsel istismara” karşı ve Ailelerin ve annelerin bilgilendirmesi için Muradiye Belediyesi kadın politikalar müdürlüğü tarafından belediye sağlık kliniğinde seminer verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Muradiye’de Çocuk ihmali ve cinsel istismar semineri
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2017  16:04:00 eklendi.

Van’ın Muradiye Belediyesi, ‘çocuk ihmali ve cinsel istismar’ konulu bir seminer verdi. Belediye Sağlık Kliniği’nde verilen seminere Muradiye Belediye Eşbaşkanı Safure Güneş, belediyenin kadın kurulu üyeleri, kadın meclis üyeleri ve Muradiyeli çok sayıda kadınlar katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Muradiye Belediye Eşbaşkanı Safure Güneş, “bugün kadınlarla dayanışmak ve çocuklara cinsel istismar konusunda bilgilendirmek için toplandık. Belediyemiz kadın müdürlüğü tarafından çocuk istismarına karşı çalışmalar sürdürüyor. Belediye kadın kurulumuzun önceliği kadın çalışmalarıdır. Kadınları bilgilendirmek için çocuk ihmali ve cinsel istismar semineri veriyoruz” dedi.


Daha sonra sunum ve Seminer konuşmasını yapan Muradiye Belediyesi Kadın Politikalar Müdürü Berivan Kılıçaslan, “Amacımız çocuğun muhtemel tacizlere karşı koruna bilmesi için sağlıklı bir cinsel bilgi iyi dokunuş ve kötü dokunuşun farkında olması böyle bir durumda ailesi ile korkusuz paylaşmasını sağlamaktır. Bizde bilgilendirme amacıyla bugün kadınları topladık, kadınların sağlıklı bir bilgiye sahip olması için böyle bir seminer düzenledik” dedi.


Seminerin sonunda kadınlara ‘Çocuk İstismarı Eğitici Animasyon’ adlı kısa film izletildi.


Muradiye |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler