son dakika haberleri

Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası yeniden incelenecek

Genel Sekreter Mustafa Yalçın, 2011’deki depremde hasar gören VASKİ içinde bulunduğu eski ek hizmet binasınının yeniden inceleneceğini açıkladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası yeniden incelenecek
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.04.2017  10:27:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, 2011’deki depremde hasar gören Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğününde (VASKİ) içinde bulunduğu eski ek hizmet binasınının esnafın talebi doğrultusunda uzmanlar tarafından yeniden inceleneceğini açıkladı.


Genel Sekreter Mustafa Yalçın, 2011’deki Van depreminde hasar gören eski ek hizmet binasında incelemelerde bulundu. Yalçın, bina içinde yaptığı inceleme sonrasında bina ortağı olan giriş katındaki esnaflada bir araya gelip sıkıntıları dinledi.


Bina nedenli birçok sıkıntı yaşadıklarını ifade eden esnaf, deprem sonrası kendileri tarafından yetkili kurumlara yaptırılan teknik raporları ve diğer belgeleri Genel Sekreter Yalçın’a sunup sıkıntılarının çözümü noktasında yardım istediler.


Bina esnafının sıkıntılarınının biran önce çözülmesi için adımların atılacağını kaydeden Genel Sekreter Mustafa Yalçın ise bugün git yarın gel anlayışına karşı olduklarını söyledi.


Van’ın deprem ve terör gibi büyük sıkıntılar yaşadığını dile getiren Yalçın, “Allah bir daha bu tür sıkıntıları göstermesin. İnşaallah son olsun. Belediyecilik zor iş. Belediyecilik vatandaşa hizmet etmek onun işini, hayatını kolaylaştırmakla olur. Belediye ev sahibi olur, kiracı olur. Ama birinci görevi vatandaşın, esnafın işini kolaylaştırmaktır” dedi.


Bina ile ilgili hep kağıt üzerinden konuşulduğunu ifade eden Yalçın, şunları söyledi:


“Teknik ekibimizle birlikte binayı gözden geçirelim. Bundan önce yapılanların hepsini bir kenara koyalım. Olayı sıfırdan başlatalım. Burası gerçekten ağır hasar mı? Orta hasar mı? Yoksa hafif hasar mı? diye bir çalışalım. Eğer hafif hasarlıysa bizde bir güçlendirme ile elden geçiririz. Binanın boş olması esnafa zarar verir. İlgili daire başkanımız, bu işi yeni baştan ele alacak. Binanın yıkılması gerekiyorsa tabiki yıkılır. Ama 13 yıllık bir binanın yıkılmasıda yazık olur. Gözle görülür bir sıkıntısı yok. O halde buranın biran önce raporlarını alıp depreme dayanıklılığını sağlayacak şekilde, güçlendirmesini yapalım, esnafta rahat etsin. Bizimde binamız değerlenmiş olsun. Bizler bugün git yarın gel anlayışına karşıyız. Biran önce bu işe başlayalım.”


Eski binada yapılan incelemeye İmar ve Şehircilik, Fen İşleri, Emlak İsatimlak ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanları da Genel Sekreter Yalçın’a eşlik etti.

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler