son dakika haberleri

FECÖ'cü Şahıs Kaçmaya Çalışırken Yakalandı

Kapıköy Gümrük Kapısından İran'a çıkış yapmak isterken gözaltına alınan bir kişi FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan tutuklandı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
FECÖ'cü Şahıs Kaçmaya Çalışırken Yakalandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.08.2017  18:24:00 eklendi.

Van'ın Saray İlçesi'nde bulunan Kapıköy Gümrük Kapısında görevli muhafaza memurları, İran’a çıkış yapmak üzere gelen bir yolcunun hal ve tavırlarından şüphelendi.

 

Memurlar, şahsın kimlik ve pasaportunu kontrol ederken pasaportun Selman Kılcı adına düzenlendiğini ve çıkış mühründe bir farklılık olduğunu tespit etti. Mührün sahte olması ihtimali üzerine Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince şahıs gözetim altına alınırken, pasaportu da incelenmek üzere Van Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne gönderildi. Pasaport şubenin yaptığı incelemede, pasaportta yer alan çıkış mührünün numarasının ve renginin farklı olduğu tespit edildi.


 

Bunun üzerine pasaportun seri numarasıyla yapılan sorguda pasaportun Selman Kılcı'ya ait olmadığı ve Mendo Eyikat'a ait olduğu ortaya çıkarıldı. Mendo Eyikat'ın yapılan kimlik sorgusunda da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan arandığı tespit edildi ve Saray Cumhuriyet Başsavcılığına haber verildi.

 

Saray Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında gözaltı kararı verdiği Eyikat, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

KAYNAK: ŞEHRİVAN GAZETESİ


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler