son dakika haberleri

Van’da 61 kilo eroin ele geçirildi

an Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma sonucunda 61 kilo 271 gram eroin ele geçirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da 61 kilo eroin ele geçirildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.10.2017  13:43:00 eklendi.

 İpekyolu ilçesinin Bostaniçi Mahallesi’nde şüphe üzerine bir aracın durdurulduğu belirtildi.

 

Araçta ‘Zeyna’ isimli narkotik dedektör köpeğiyle birlikte yapılan aramada, koltuk altına gizlenmiş 61 kilo 271 gram eroin ele geçirildi.  Olayla ilgili E.Y. ve A.A. isimli şahıslar ise gözaltına alındı.

 

 Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, İlimiz merkezinde ve ilçelerimizde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıs/şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;


12 Ekim 2017 günü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; İlimiz İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesinde durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 ... ... plaka sayılı araçta, ZEYNA isimli Narkotik Dedektör köpeği ile birlikte yapılan aramalarda; aracın koltuk altına zulalanmış 120 paket halinde toplam 61 Kilo 271 Gram Eroin Maddesi ele geçirilmiştir.


Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak E.Y ve A.A isimli şahıslar "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak / Uyuşturucu Madde Nakletmek" suçundan gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.


 

Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir." denildi

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler