son dakika haberleri

Toprak analizi desteği yeniden başlıyor

Van Ticaret Borsası Toprak Bitki ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarı ekibi, toprak analiz desteğinin yeniden gündeme gelmesiyle kolları sıvadı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Toprak analizi desteği yeniden başlıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.10.2017  15:37:00 eklendi.

 Van Ticaret Borsasından yapılan açıklamada, 2016 yılında üretim sezonuna ara verilen toprak analizi desteği uygulamasında değişikliğe gidilerek, söz konusu desteğe ilişkin tebliğ 17.09.2017 tarih ve 30183 sayısı ile Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

 

Açıklamada, “Yeni modelde, 50 dekar ve üzeri parseller için numuneler laboratuvarların teknik personellerince koordinat belirleyen cihazlarla alınacak ve yetkili laboratuvarlarda analiz edilecektir. Alanında yetkin olan çalışma ekibimiz, laboratuarımızın kuruluşundan bu yana, üreticilerimizle bir araya gelerek yerinde numune alıyor, toprak analizinin önemini uygulamalı olarak anlatıyor. Van merkez, ilçe, köy ve beldelerini karış karış dolaşan ekibimiz, çiftçimizle daha interaktif iletişim kurmak adına muhtarlarımızla görüşüyor. Van Ticaret Borsası (VANTB) olarak tüm toprak sahibi üreticilerimizi laboratuvarımızda bilinçli analiz yaptırmaya bekliyoruz. Bölgenin tam donanımlı en iyi laboratuarı, hizmet binamızın zemin katında hizmet veriyor. Van Ticaret Borsası Toprak, Bitki ve Sulama Suyu Analizi Laboratuvarına 0432 2154530 ve 0535 0180455 numaralardan ulaşılabilir” denildi.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler