son dakika haberleri

Van'da iş hayatına atılan 60 girişimci kadına sertifika verildi

Girişimcilik kurslarını başarıyla tamamlayan iş kadını 60 kadın, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen söyleşi ve sonrasındaki törenle sertifikalarını aldı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da iş hayatına atılan 60 girişimci kadına sertifika verildi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.01.2018  22:43:00 eklendi.

Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu de katılımıyla, Şişli Öğretmenevinde düzenlenen programın açılışında konuşan KADEM Van Temsilcisi Esma Özdemir, kadın istihdamının ülke kalkınmasındaki önemine dikkat çekti.


İstikrar için kadınların ekonomiye katılması gerektiğini ifade eden Özdemir, “Kadınlarımızın ekonomik faaliyetlere katılması yönündeki çalışmalarını destekleyen Valimiz Sayın Murat Zorluoğlu’na, yine kadın çalışmalarında önümüzü açan ve yol gösteren KADEM genel merkezimize ve ilimizde kadın girişimcilik kursunda bize destek veren DAKA ve KOSGEB’e çok teşekkür ediyorum. KADEM olarak amacımız; kadın ve erkeğin eşit istihdam edilmesidir. Çünkü ekonominin daha iyi hale gelebilmesi için, istikbal ve istikrar için kadınlarımızın ekonomiye katılımları gerekiyor. Bir kuş misali, kuşun bir kanadında erkekler, bir kanadında kadınlar olacak ve ülkemizi birlikte kalkındıracağız” dedi.


KADEM Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve iş kadını Kübra Saruhan’ın, iş hayatına atılmasını ve tecrübelerini girişimci kadınlarla paylaştığı söyleşi ile tamamlanan program sonunda, KADEM, DAKA ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 60 kursiyere Sevcan Zorluoğlu ve protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.


Programa Sevcan Zorluoğlu'nun yanı sıra, KOSGEB Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük ve KADEM üyeleri katıldı.

 

 

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler