son dakika haberleri

'Şehrim 2023' otobüsü Van'da

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından refah seviyesi yüksek şehirler oluşturmak maksadıyla hayata geçirilen

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
'Şehrim 2023' otobüsü Van'da
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.03.2018  09:21:00 eklendi.

AK Parti'nin, şehirlerin yaşam ve mekan kalitesini yükseltmek amacıyla başlattığı 'Şehrim 2023 Projesi' hayata geçti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Anadolu'nun iki kadim şehri Bursa ve Van’a uğurlanan iki otobüsten biri bugün Van’a geldi. 


Proje kapsamında hazırlanan otobüs, 4 gün boyunca Van halkına hizmet verecek. Van Beşyol Meydanı’nda "Şehrim 2023" adlı otobüs önünde kurulan stantlarda kent halkına Van’ın geleceği soruldu. Alana gelerek ankete katılan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başkan Türkmenoğlu, “'Şehrim 2023' adlı giydirilmiş anket otobüsümüz Ankara’dan yola çıktı. Bir tanesi Bursa’ya diğeri de direkt Van’a geldi. Halkımızdan doğru, bilgili, kararlı ve ne anlatmak istediğimizi yansıtan görüş ve düşüncelerimizi genel merkeze yansıtılmasını arzu ediyoruz. 'Van’da gördüğümüz en önemli çevre meselesi nedir? Nasıl bir çevreye sahip olmak istiyoruz? Van’da nasıl bir şehir istiyoruz' gibi konularda vatandaşlarımızın görüşüne başvurulacak. Bu görüşler doğrultusunda 2023 şekillenecektir” dedi. 

 


 

Kentin 2023 hedefini, yine kent halkının belirleyeceğine dikkat çeken Türkmenoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Bununla ilgili bundan sonra birçok anket çalışmalar yapılacaktır. 25 Nisan’da yerel aktörlerle buluşma deyip nihayetinde bir rapor haline getirilip ‘2023’te Nasıl Bir Van İstiyoruz?’ adlı bir kitapçıkla 2023 hedeflerimizi belirlemiş olacağız. Ankara’dan daha önce belirlenen hedefler artık tarihte kaldı. Bundan sonra hedefleri Van belirleyecek, Vanlı belirleyecek.” 


Kendisinin Genel Merkez tarafından atandığını anımsatan Türkmenoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Nisan Pazar günü il kongresine katılmak üzere Van’a geleceğini kaydetti. 


Ankete katılan Vanlılar ise kentin son dönemlerde güzelleştiğini belirterek, özellikle iş imkanlarının artırılmasını talep ettiler. 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler