son dakika haberleri

Eş Başkan Avcı: Hayvancılıkla uğraşan halkımızın gölü...

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Stratejik Plan oluşturma amacıyla yurttaşları dinlemeye devam ediyor. Bu anlamda Buzhane Mahallesi’ndeki halkla bir araya gelen Eşbaşkanlar burada mahalle sakinlerini dinledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eş Başkan Avcı: Hayvancılıkla uğraşan halkımızın gölü...
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.07.2019  11:54:00 eklendi.

İpekyolu İlçesi Buzhane Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda 5 yıllık 'Stratejik Planlama' oluşturma çalışmaları çerçevesinden toplantı düzenlendi. Toplantıya Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Mustafa Avcı, İpekyolu Belediye Eş Başkanı Şehzade Kurt, HDP İpekyolu İlçe Eş Başkanı Bahattin Karaman ve her iki belediyenin teknik ekibi hazır bulundu.


Hedeflerinin büyük olduğunu belirten İpekyolu Belediye Eşbakanı Şehzade Kurt, “Bizim iddiamız büyük. Kendi kendisini yöneten güçlü belediyeler oluşturacağız. Bu kapsamda bizler, yönetimde söz sahibi olması için sizleri dinlemeye geldik. Kadınlarımızla, gençlerimizle bütün yurttaşlarımızla yerel yönetimleri birlikte yürüteceğiz" dedi.

 


 

Mahalleli Taleplerini Dile Getirdi

Mahalle sakinleri toplantıda, Buzhane Mahallesi’nin sit alanlarında ve göle kıyısı olmasından dolayı imar problemlerini dile getirdi.  Yurttaşlar, taziye evi, çocuk parkı ve alt yapı talebinde bulundu.


Halkın taleplerini değerlendirdikten sonra Van Gölü’nün kirliliğine dikkat çeken Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, göl kıyısına yakın mahallelerden biri olan Buzhane’de süren hayvancılıktan kaynaklı gölün kirlendiğini aktardı.


Avcı, Van Gölü kıyısındaki sakinlerinin özellikle hayvancılıkla uğraşan halkımızın gölü kirletmesini kabullenemeyiz” dedi. Kesinlikle gölün kirletilmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Avcı, “Yapacağımız proje ile hayvancılığı göl kıyısından ve şehrin dışında taşıyarak, sizler için alternatif alanlar oluşturacağız” şeklinde konuştu. Avcı, gölün temiz tutulması aynı zamanda yurttaşlık görevi olduğunu da hatırlattı.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler