son dakika haberleri

VAN’IN ENLERİ BELLİ OLDU

Van Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen Van’ın Enleri Ödül Töreni muhteşem bir programa sahne oldu. Bu yıl 5’incisi düzenlenen törende 14 kategoride yarışan 140 adaydan, 14’ü en olurken, gecede bir de “Ömür Boyu Başarı” ödülü verildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VAN’IN ENLERİ BELLİ OLDU
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.10.2019  12:27:00 eklendi.

 Van Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen Van’ın Enleri Ödül Töreni muhteşem bir programa sahne oldu. Bu yıl 5’incisi düzenlenen törende 14 kategoride yarışan 140 adaydan, 14’ü en olurken, gecede bir de “Ömür Boyu Başarı” ödülü verildi.


2013 yılında ilki yapılan ardından her yıl aralıksız bir şekilde devam eden Van’ın Enleri yarışmasının bu yıl 4’incisi düzenlendi. Van Ekonomist Dergisi tarafından düzenlenen yarışmada 3 ay boyunca 140 aday için oy kullanan vatandaş, 14 eni seçti. 30 Eylül itibariyle oylamanın son bulmasıyla birlikte En olanlar için dün gece muhteşem bir ödül töreni düzenlendi. Van Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen törende 14 en olan kişi ve kurumlar ödüllerine kavuştu.

Gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Zeor Media Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yiğit şunları söyledi: “Zeki Yiğit: Sayın Valim kıymetli hanımefendi değerli protokol üyeleri ve çok kıymetli misafirlerimiz. Artık geleneksel hale gelen ve bu yıl sizlerle birlikte beşincisini düzenleyeceğimiz Van’ın enleri ödül törenine hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve ZEOR Media ailesi adına selamlıyorum.” Dedi.


BİLMEZ: DUR DEMESİ LAZIM


Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’de burada bir konuşma yaptı. Bilmez, “Değerli konuklar bende iyi akşamlar diliyorum. Van ekonomist dergisinin geleneksel hale getirdiği programa hoş geldiniz. Vana değer katan taş üstüne taş koyan insan istihdam eden bizim için değerlidir. O kişinin yaşam biçimi aşireti etnik kökeni ne olursa olsun bizim için kıymetlidir. Kim bu yatırımlara engel oluyorsa öz kardeşimizde olsa engel olmalıyız. Bu kent kardeşçe yaşadığımız bir kent, bu kentin güzel bir şekilde tanıtılması son zamanlarda gelen turistlerin memnun ayrılması bizim için önemlidir. Özellikle basın mensuplarının güzel şeyleri iyi yansıtması ve kötü olan şeylere dur demesi lazım. Zeki Beye teşekkür ediyorum.” Dedi.


 

En Başarılı Kurum Yöneticisi: Mehmet Elkatmış

 

 


 

 

En Başarılı İş Adamı: Servet Yenitürk

 

 


 

 


 

 

En Başarılı Özel Sektör Yöneticisi: Uğur İpek

 

 


 

 

Yılın En Başarılı Yükselen Markası: MSY Yılmazlar

 

 


 

 

En İyi Çıkış Yapan İsim: Özkan Bilgin

 

 


 

 

En Başarılı Cafe & Restaurant: Göksel Tantuni

 

 


 

 

Van Ekonomisine Katkı Sağlayan En Başarılı Kuruluş: Ajans Asya Fuarcılık

 

 


 

 

En Prestijli Marka: Chakless Cafe & Restaurant

 

 


 

 


 

 

En Başarılı Meslek Odası Başkanı: Hasan Özgökçe

 

 


 

 

En Başarılı Özel Eğitim Kurumu: Hürriyet Koleji

 

 


 

 

En Başarılı Özel Öğretim ve Dil Kursları: Bilim Özel Öğretim Kursu

 

 


 

 

En Başarılı Sanayi Kuruluşu: APEX PVC Boru Sanayi

 

 


 

 

Ömür Boyu Başarı Ödülü: Ziraat Bankası Bölge Başkanı Ercan Durmuş

 


En Başarılı Genç Girişimci Ufuk Saçan: Herkes sevgi ile ve saygı ile selamlıyorum. Bana oy veren tüm dostlara teşekkür ediyorum. Biz turizm ile ilgileniyoruz. Van Bölge ve Türkiye için turizm için üstümüze ne düşüyorsa yapabiliriz.


Mustafa Özvan: Değerli konuklar saygı ile selamlıyorum. Bu çalışma geleneğe dönüştü. Bilim ailesi olarak bu ödülü ikinci kez almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz tamamlayıcı ve geliştirici rekabetin eğitimde kaliteyi arttırıyor. Bilim ailesi olarak Türkiye’nin en iyi üniversitelerine öğrenci gönderdik. Mutluyuz.

Hasan Erkin Şimşir: Gerçekten çok özel bir gün. Yalnız takım ile birlikte bu ödülü kabul etmek istiyorum. Takımım ile birlikte bu ödülü almak isterdim. Şu an kamptalar. Bu başarının arka planında Servet Başkan var. O olmazsa bu başarıyı belki de yakalayamazdık.


İsmail Say: Van ekonomist dergisine ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.


Süleyman Güler: Tabi ki bu kadar değerli firma arasında bu ödülü almak bize mutluluk veriyor. Ben bu ödülü çalışma arkadaşlarıma vermek istiyorum.


Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Aslan: Bu onurlu ödülü vermeye layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Hasan Perihanoğlu yıllardır ülkemiz ekonomisine katkı sunmaktadır.


Hasan Perihanoğlu: Saygı değer misafirler heyecanımı maruz görün. Ben bu ödülü ikinci kez alıyorum. Sanayici olmak Van gibi yerde zor meseledir. Ben Mehmet Aslan beye teşekkür ediyorum. Sürdürülebilirlik çok önemlidir.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu: Hepinize hoş geldiniz diyor. Gönül sohbet ister kahve bahane.


Chakless Yetkilisi Azad Işık: Sayın Valim sevgili hazirun değerli konuklar hepiniz bu anlamlı geceye hoş geldiniz. Geçen yıl en iyi kafe restoran seçildik. Bu ödülü özellikle ekibim adına alıyorum. Ayrıca biliyorsunuz gastronomi yiyecek ve içecek ilimizde büyüyor. Pek yakında Anadolu’nun eşsiz mutfağı ile karşısınız çıkacağız.


MSY Yılmazlar: Bu güzel programın daim olmasını diliyorum. 4 yılda 492 konut yaptık. Yatırımlarımızı Kartal da 214 konutla ile devam ediyoruz.


Özkan Bilgin: Herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Ekonomist dergisine teşekkür ediyorum.


Kayhan Türkmenoğlu: Kıymetli hazirun 14 kategoride yarışan katılımcılar bugün 5 düzenlenen program gün geçtikçe daha çok katılımla devam ediyor. ZEOR diye bir şirket kurmuşlar 5 yıldır gerek organizasyon alanında basın alanında hak ettikleri noktaya ilerliyorlar. Bizde onları alkışlıyoruz. Bu şehirde genç bir kitlemiz var. 16 24 yaş arasında 240 bin gencimiz var. Bu gençliği en iyi şekilde topluma hazırlayacak olan eğitim kurumlarıdır. Devletimizin Van’da yaptıkları takdire şayandır. Ben buradaki eğitim kurumlarını bire bir tanıyorum. Hepsi birbirinden kıymetlidir.

 

Ramazan Hoca Hürriyet: Aslında ben de konuşmam başkanımın söylediği söz ile başlayacaktım. Yüz yıl sonrası için eğitime önem vermek gerekiyor. Van’ın eğitimine katkı sunmaya çalışıyoruz. Halkımız bizi 3 yıldır Van’ın en başarılı eğitim kurumu olarak görüyor. Daha iyi bir dünya için eğitime önem vermek gerekiyor. İlimizde bu kulvarda yarışan tüm eğitim kurumlarını saygı ile selamlıyoruz.


Ercan Durmuş: Öncelikle bizi bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyorum. Çok önemli organizasyonlara imza attılar bugüne kadar saygılarımı sunuyorum.

Emniyet Müdürü Ali Karabağ: 14 ödül alan değerli yarışmacıları tebrik ediyorum.


Vanspor Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yenitürk: 5 yıldır Vana katkı sunan dergimize teşekkür ediyoruz. Bizim için bir sevda vardır ölene kadar devam edecek. Bu sevdayı bütün Türkiye’ye taşıyacağız. Bu sene o sene diyoruz. Vanspor’umuzu 1 lige taşıyacağız. Bu başarının arkasında Valimiz taraftarımız var. Herkesi Vanspor’un yanında kenetlenmeye devam ediyorum.


Mehmet El Katmış: Çok kıymetli hazirun şahsım ve kurumum adına saygı ile selamlıyorum. Bu ödülü Valimizin elinden almak ayrıca onur verici.

YENİ DOĞU GAZETESİ: ÖNDER ALTINAL


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler