son dakika haberleri

İpekyolu’nda karla mücadele aralıksız sürüyor

İl genelinde dün öğlen saatlerinden itibaren yağmaya başlayan ve etkisini giderek arttıran kar yağışı sebebiyle İpekyolu Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri ilk andan itibaren teyakkuz halinde.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İpekyolu’nda karla mücadele aralıksız sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.02.2020  14:18:00 eklendi.

 İpekyolu Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, il genelinde dün öğlen saatlerinden itibaren yağmaya başlayan ve devam eden kar yağışı sebebiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yer yer 1 metreyi aşarak hayatı olumsuz yönde etkileyen kar ve buzlanmalardan vatandaşlarımızın daha az etkilenmesi amacıyla ilk andan itibaren çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Bu amaçla İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri etkili bir çalışma yapabilmek için belediyenin tüm müdürlüklerden aktarılan 400 kişilik personel ve 55 iş makinasıyla gerek merkez ana arterler ve tali sokaklarda gerekse kırsal mahallelerde kar küreme, tuzlama ve kaldırımlarda biriken karları temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın, çalışmaların daha iyi bir şekilde yapılabilmesi ve yağan kardan dolayı zarar görmemesi adına özel araçlarıyla trafiğe çıkmaması, ulaşımda özel araçların yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmesi büyük önem arz ediyor.

 

Ayrıca Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında il merkezi ve ilçelerde olası bir olumsuzluğun önlenmesi ve anında müdahale edebilmesi için ‘Kriz Merkezi’ kuruldu.

 

Kriz merkezinde Van Büyükşehir Belediyesi, İpekyolu Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Edremit Belediyesi Başkanlıkları, AFAD, UMKE, Jandarma, Karayolları, Emniyet Müdürlüğü ve VEDAŞ’tan temsilciler 24 saat görev yaparak acil durumlara müdahale etmesi planlanmaktadır.

 

Kriz Merkezi Telefon Numaraları:

Valilik: 0432 486 55 30

AFAD:122

Büyükşehir Belediyesi: 444 44 65

İpekyolu Belediyesi: 444 71 60

Edremit Belediyesi: 0432 312 21 53

Tuşba Belediyesi: 0432 214 00 90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İpekyolu |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler