son dakika haberleri

VAN'DA OPERASYON - VAN HABERLERİ

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 2 ayrı operasyonda eylem hazırlığındayken gözaltına alınan biri üst düzey PKK sorumlusu olan 4 zanlı ile kendilerine yardım yataklık yaptıkları ileri sürülen 8 kişi adliyeye sevk edildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VAN'DA  OPERASYON  - VAN HABERLERİ
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 13.09.2011  11:46:00 eklendi.

VAN'DA OPERASYON

POLİSE YÖNELİK EYLEM HAZIRLIĞI İÇERİSİNDE OLAN 4 KİŞİ İLE YARDIM VE YATAKLIK YAPTIKLARI İLERİ SÜRÜLEN 8 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİVan Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 2 ayrı operasyonda eylem hazırlığındayken gözaltına alınan biri üst düzey PKK sorumlusu olan  4 zanlı ile kendilerine yardım yataklık yaptıkları ileri sürülen 8 kişi adliyeye sevk edildi.


İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerin koordineli olarak yürüttükleri çalışmalarda, 9 Eylül 2011 tarihinde Van'ın değişik mahallelerinde yapılan 2 ayrı operasyonda, PKK'nın kırsal alanında 14 yıl faaliyet gösteren üst düzey sorumlu M.S.A. ile N.A. isimli İran uyruklu kadın, Suriye uyruklu Ş.A. ve Türk uyruklu Ş.D. ile bu kişilere yardım ve yataklık yaptıkları ileri sürülen 8 şahıs gözaltına alınmıştı.

Zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü.

Sorguları tamamlanan zanlılar, sabah saatlerinde geniş güvenlik önlemi altında sağlık kontrolünden geçirilmek üzere İpekyolu Caddesi'nde bulunan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, aynı güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Zanlılar getirilmeden önce polis adliye bahçesini boşalttı.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler