Manşetleri / Kapat
Van'da Kaçak Sigara Operasyonu - VAN HABERLERÝ
Van'da Kaçak Sigara Operasyonu - VAN HABERLERÝ
02.12.2010  17:33:00 eklendi.

Van Emniyet Müdürlüðü ekipleri tarafýndan yapýlan 3 ayrý operasyonda; 3 otobüs, bir TIR ve bir kamyonette 194 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Yorum Yaz

Edinilen bilgiye göre Kaçakçýlýk ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Þube Müdürlüðü ekipleri, kaçak sigara tacirlerine yönelik yaptýklarý teknik takip çalýþmalarý neticesinde otobüslerle batý illerine kaçak sigara sevkiyatý yapýlacaðýný öðrendi. Bu bilgiler doðrultusunda harekete geçen ekipler, sigaralarý götürecek olan otobüsleri yakýn takibe aldý. Akþam karanlýðý çöktükten sonra 2 ekip söz konusu otobüslerin geçiþ güzergahýnda takibe baþlarken, diðer ekipler ise Van-Hakkari karayolu üzerindeki polis kontrol noktasýnda uygulama baþlattý.

Uygulama yapan polisi görerek geri dönüp kaçmaya çalýþan ve kimliði tespit edilemeyen kamyonet sürücüsü ile polis arasýnda kovalamaca yaþandý. Yakalanacaðýný anlayan sürücü, kamyonetini terk edip gecenin karanlýðýndan faydalanarak kayýplara karýþtý. Polis, kamyonette yaptýðý kontrolde 22 bin paket kaçak sigara ele geçirdi. Kamyonet detaylý incelemek üzere kademeye çekilirken, ekipler ayný noktada uygulamalarýna devam etti.
Polisin yaklaþýk 60 kilometre takip ettiði sigara yüklü 3 otobüs ise Van giriþinde düzenlenen operasyonla durduruldu. Yapýlan kontrolde, bagaj kýsýmlarýnda gizli bölmelere yerleþtirilen sigaralar görülünce detaylý inceleme için 3 otobüs de kademeye çekildi. Sürücülerin otobüsün bagajýna çok sayýda þekerleme kolisi koyduðu görüldü.

Otobüsler detaylý inlemeye alýnýrken, Edremit ilçesi TOKÝ Kavþaðý'nda uygulama yapan bir baþka KOM Þube ekibi, þüphelendikleri bir TIR'da arama yaptý. TIR'ýn dorsesi içerisine yapýlan özel bölmede kaçak sigara bulunmasý üzerine bu araç da detaylý incelenmek üzere kademeye çekildi. Polis, dorse içerisinde yapýlan özel bölmeyi açarak içerisine yerleþtirilmiþ 54 bin paket kaçak sigaraya el koydu. Bir gecede yapýlan 3 ayrý operasyonda; 3 otobüs, bir TIR ve bir kamyonette 194 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigaralara el konulurken, olayla ilgili 8 kiþinin ifadelerine baþvuruldu. Soruþturmanýn devam ettiði belirtildi.

E.ERGENÇ/gazetevan.com


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>