son dakika haberleri

Ak Parti Van İl Başkanlığından 15 Temmuz Çağrısı

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, yaptığı açıklama ile yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için hazırlıkların tamamlandığını ve etkinliklere tüm Van halkını davet ettiklerini söyledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Ak Parti Van İl Başkanlığından 15 Temmuz Çağrısı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 12.07.2018  14:38:00 eklendi.

 AK Parti Van İl Başkan Kayhan Türkmenoğlu tarafından yapılan açıklamada FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen darbe kalkışmasının 2. yıl dönümünde hain darbe girişimini lanetlemek ve tüm şehitleri bir kez daha anmak için hazırlıkların devam ettiği bildirildi. Van Valiliği organizasyonluğunda siyasi partilerin de katılımı ile gerçekleştirilecek anma etkinlikleri münasebetiyle kısa bir açıklama yapan Başkan Türkmenoğlu, 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen darbe kalkışmasının, Türkiye tarihinde bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

 

Türkmenoğlu, ‘‘15 Temmuz 2016 tarihinde tüm ihanet şebekelerine Türkiye ve Van’ın asla bir kolay lokma olmadığını hep birlikte haykırdık. O karanlık gece de Darbe kalkışmasının ilk anlarından itibaren Van’da on binlerce insan sokaklara dökülmüş ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldığını tüm Türkiye’ye göstermiştir. Vanlılar, günlerce süren nöbet gecelerinde alanları terk etmemiş ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmıştır. Darbe kalkışmasının 2. Yılı münasebetiyle “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Van’ımızda birçok faaliyet gerçekleştirilecektir. Etkinlikler çerçevesinde 15 Temmuz günü saat 11.00’de Akköprü mezarlığında şehitlik ziyareti gerçekleştirilecek, aynı gün öğlen namazına müteakiben camilerimizde Mevlit ve hatim programı yapılacaktır. Etkinlikler çerçevesinde saat 19.00’da Kurtuluş Parkı’ndan başlayarak Cumhuriyet Caddesi Kent Meydanı’nda bitecek şekilde “Demokrasi Yürüyüşü” yapacağız. Bu yürüyüş başta olmak üzere tüm etkinliklerimizde Van halkını yanımızda görmekten onur duyacağız.”dedi.

 Türkmenoğlu, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin Van’ın tüm ilçelerinde kutlanacağını da sözlerine ekledi.

Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler