son dakika haberleri

Alışveriş merkezi 2 Nisan’da açılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin de hissedarı olduğu alışveriş merkezi 2 Nisan’da açılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Alışveriş merkezi 2 Nisan’da açılıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.02.2018  19:02:00 eklendi.

 Van Büyükşehir Belediyesi’nin de hissedarı olduğu ve Cumhuriyet Caddesi üzerindeki AVM’nin 2018 yılı genel değerlendirme toplantısı yapıldı. Mülk sahiplerinin de görüş ve önerilerinin dinlendiği değerlendirme toplantısında AVM’nin 2 Nisan Van’ın Kurtuluşunun 100. yıl dönümünde açılmasına karar verildi.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşen görüşmeye Genel Sekreter Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi, Fen İşleri Daire Başkanı İsmail Güngör, İnfomalls Yönetim ve Danışmanlık Şirketi Müdürü Kadriye Kürkçü, Şantiye Şefi Mustafa Özyurt, ve mülk sahipleri katıldı. Toplantıda genel olarak AVM’nin açılış çalışmaları, AVM’ye gelecek markalar ve kira bedelleri, doğalgaz, elektrik abone işlemleri ele alındı. Toplantıda konuşan Genel Sekreter Mustafa Yalçın, göreve geldikleri günden bu yana açılışı bir muammaya dönüşen AVM’nin yüzde 95’lik bölümünü tamamladıklarını ve 2 Nisan’da hizmete açılacağını belirterek, “Bitmez denilen AVM’nin inşaatı bitti. Merdivenler, asansörler, iç deklarasyonları, doğalgaz ve elektrik abonmanları yapılıyor. AVM’nin yapımı tam 7 yıldır bir muamma içindeydi. Biz göreve geldiğimizde bu konunun hallolması için yoğun bir çaba içine girdik. Ve bugünde AVM’nin yüzde 95’lik bölümünü tamamladık. İnşallah AVM’yi 2 Nisan Van’ın Kurtuluşunun 100. yıl dönümünde hizmete sokacağız. Daha önceden Van’a gelmeyi dahi düşünmeyen birçok marka bugün bizimle anlaştı. Yine birçok marka ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Siz mülk sahiplerinden de isteğimiz aynı tutarlılıkla ortak kararlar alarak Van için hizmete laik bir AVM oluşturmaktır” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından mülk sahipleri ve Van Büyükşehir Belediyesi yönetimi AVM’nin geleceği ve yapılacak çalışmaları soru ve cevap şeklinde değerlendirdi.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler