son dakika haberleri

Arvas ve Sünnnetçioğlu, AMATEM ve ÇEMATEM inşaatında incelemelerde bulundu

Millet Vekilli Arvas ve Sağlık Müdürü Sünnnetçioğlu, AMATEM ve ÇEMATEM inşaatında incelemelerde bulundu

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Arvas ve Sünnnetçioğlu, AMATEM ve ÇEMATEM inşaatında incelemelerde bulundu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 27.05.2020  16:45:00 eklendi.

 Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Kalkan, Van'ın Tuşba ilçesinde 23 bin metrekare alana sahip olan inşaat çalışmaları devam eden 30 Yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) ile 20 Yataklı Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) projelerini yerinde inceledi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce yapılması planlanan Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) ile Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇAMATEM) inşaatlarını ziyaret eden Milletvekili Abdulahat Arvas, ilimizde hizmete sunulması hedeflenen projede gelinen son durum hakkında yüklenici firmadan bilgi aldı. inşaat alanını gezerek incelemelerde bulunan Arvas,, gerek bina inşaatında gerekse altyapı ve çevre düzenlemesinde titiz davranılmasını ve planlanan tarihte çalışmaların tamamlanması konusunda yüklenici firmadan ricada bulundu.

Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, 30 yataklı AMATEM ve 20 yataklı ÇEMATEM hastanelerimizin yapımı devam ediyor. AMATEM ve ÇEMATEM’in fiziki şartlar anlamında gerçekleşme oranı yüzde 45'lere kadar gelmiş oldu. "Bölgemizin ciddi bir ihtiyacı olan hem çocuklarımızın hem yetişkinlerin madde bağımlısı haline gelenlerin tedavisi ve eğitimi için bir tesisimiz yoktu. Sağlık tesislerini yakın zamanda bitirerek ilimiz ve bölgemizin hizmetine sunma çabası içersindeyiz dedi.


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler