son dakika haberleri

Bakan Murat Kurum’dan Tuşba Belediyesi’ne ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakan Murat Kurum’dan Tuşba Belediyesi’ne ziyaret

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bakan Murat Kurum’dan Tuşba Belediyesi’ne ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.02.2019  16:41:00 eklendi.

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tuşba Belediyesi’ne ziyarette bulundu.


Çeşitli toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve beraberinde bulunan Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva, AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, AK Parti Tuşba Belediye Başkan adayı Salih Akman, AK Parti Edremit Belediye Başkan adayı İsmail Say ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile İlbank Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk Tuşba Belediyesi’ni ziyaret ettiler.


Bakan Kurum ve beraberinde bulunanlar, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ve belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri tarafından karşılandı. Başkan Özgökçe, Bakan Kurum ile beraberindekilere, belediyenin 50 yıllık sürede yapılabilecek hizmetleri 5 yılda nasıl yaptıklarını ve önümüzdeki dönem hayata geçirilmesi planlanan Projeleri hakkında bilgi verdi. İlçenin demografik yapısı hakkında da bilgi veren Başkan Özgökçe, 2014 yerel seçimlerinin hemen öncesinde kurulan Tuşba İlçesi’nin aslından bir köyden farkı olmadığını söyledi. Çok kıt imkanlara rağmen 5 yıllık süreçte büyük projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Özgökçe, “Sayın bakanım en önemlisi bizim belediye konumunda olan belediyeler personel maaşlarını dahi ödeyemezken biz bu süreçte çok önemli ve mega projeleri hayata geçirmemize rağmen tek kuruş borcumuz olmadığı gibi hesabımızda bu gün itibari ile 3 milyon lira bulunmaktadır. 5 yıllık Bütçemizin %65’ini yatırıma ve vefalı kadirşinas halkımıza hizmet olarak sunduk, denk bir bütçe ile 5 yılımızı geçirdik.” dedi.


Başkan Özgökçe’nin hazırladığı projeleri tek tek inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başta bisiklet yolu Projesi, sıfır atık proje ve geri getirme merkezi ile diğer tüm projelerin hayata geçirilmesi için Bakanlık olarak gereken her türlü desteği vereceğini kaydetti. Başkan Özgökçe’nin vizyoner bir başkan ve çalışkan, gayretli ve örnek projeleriyle Van’a kazandırdığı bu eserler yıllarca insanların takdir edecektir. Bu kıt imkanlara rağmen hayata geçirdiği projelerin örnek alınması gerektiğini kaydeden Bakan Kurum, yaklaşık bir saat süren ziyaretin ardından Bakan Kurum ve Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, teşekkür ederek Heyeti ile birlikte Hakkari’ye geçmek için Tuşba Belediyesinin yeni hizmet yerinden ayrıldılar.


Tuşba  |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler