son dakika haberleri

Başkale’de ana caddeler yenilendi

Van’ın Başkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ilçe merkezindeki tüm ana caddeler sıcak asfaltla kaplanarak kaldırımları yenilendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale’de ana caddeler yenilendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 20.10.2020  10:31:00 eklendi.

 Göreve gediği günden bu yana Van’ın gelişimi için büyük çaba sarf eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, bu bağlamda çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Ana caddelerin tümünde kaldırımlar baştan sona yapılırken; Şehit Kerim Aydın, Cumhuriyet, Mahmut Ertuş, Kadir Saruhan ve İskender Ertuş caddelerinde de sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

Çalışmaların başlamasıyla birlikte Kaymakam Solak, ilgili birim müdürleriyle caddelerde inceleme yaptı. Başkale’nin bu çalışma ile daha modern bir görünüme kavuşacağını belirten Kaymakam Solak, “İlçemizin güzelleşmesi adına tüm ana caddelerde yenileme çalışması başlatmıştık. Bu kapsamda sağlı sollu tüm kaldırımları yeniden inşa ettik. Malumunuz caddelerimiz büyük oranda tahrip olmuştu. Kırık, çukur ve çirkin görüntü vardı. Bu alanlar düzeltildi. Caddelerimizde sıcak asfalt yapım işine başladık ve baştan sona yapıldı. İlçemizde elektrik alt yapısı da tamamen yer altına alındı. Kaldırımlarda dekoratif ışıklandırma da yapacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

Çalışmaların yapıldığı caddeleri tek tek gezen Kaymakam Solak, vatandaşlarla sohbet ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler