son dakika haberleri

Başkale Belediyesinden öğrencilere ücretsiz dershane hizmeti

Van’ın Başkale ilçesinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının yararlanması amacıyla bu yıl açılan dershanede 80 öğrenci ücretsiz eğitim alarak üniversite sınavlarına hazırlanıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale Belediyesinden öğrencilere ücretsiz dershane hizmeti
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.01.2018  11:41:00 eklendi.

 İmkânı iyi olmadığı için dershaneye gidemeyen 80 öğrenci, 2017-2018 eğitim yılında Başkale Belediyesi tarafından hizmete açılan dershanede eğitim alıyor.

 

Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulselam Öztürk’ün girişimleriyle Başkale Belediyesi Eğitim Destek Evi bünyesinde 8 öğretmen tarafından 80 öğrenciye üniversiteye hazırlık eğitimi ücretiz olarak veriliyor. Gençlerin merkezde eğitim görmeleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile okul müdürlerinin tespitlerinden yararlanan öğrencilere yardımcı kitap ve kaynaklar da ücretsiz dağıtılıyor. 

 

Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve Başkale Belediyesi tarafından Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavlarına hazırlanan lise son sınıf ve mezun öğrencilerine hazırlık seti kitapları dağıtıldı. Başkale Belediye Başkan Vekili ve İlçe Kaymakamı Abdulselam Öztürk, sosyal içerikli projelerle örnek olmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye'nin ve Başkale’nin geleceği olan gençlere yeni bir eğitim yuvası kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Öztürk, “Üniversiteye hazırlanan öğrenci kardeşlerimizin bizlerden sürekli böyle bir talebi vardı. Maddi sıkıntılardan dolayı il merkezine gidemeyen öğrencilerimizin faydalanması için belediyemizin bünyesinde bulunan binamızda etüt merkezi kurduk. Gençlerimize eğitim vermesi için öğretmen arkadaşlar görev yapıyor. Kendilerine yardımcı kaynak da sağladık. Eğitim için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi. 
 

Belediyenin dershanesinde eğitim gören öğrencilerden Fehmi Üçer ise, “İmkânlarımız kısıtlıydı. Bizlere böyle bir ortam sağlaması ve üniversiteye hazırlık kitaplarını bizlere vermesinden dolayı kaymakamımıza çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler