son dakika haberleri

Başkale'de 'Mevlid-i Nebi Haftası' programı

Van'ın Başkale ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle bir program düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Başkale'de 'Mevlid-i Nebi Haftası' programı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.11.2019  15:11:00 eklendi.

 Başkale Müftülüğünce Yatılı Bölge Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra ‘Peygamberimiz ve Aile’ konulu bir konferans veren İl Müftüsü Ömer Keskin, Peygamberimizin sözlü ve fiili rehberliğine büyük ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Keskin, "Kur'an'da ‘örneklerin en güzeli’ şeklinde takdim edilen Sevgili Peygamberimiz, hayatın her alanına ve her anına sözleri ve davranışlarıyla rehberlik ve öncülük etmektedir. Bugün ailede yaşanan huzursuzluğun temel sebebi, aile bireylerinin başta karı koca olmak üzere ilhamını Kur'an ve sünnetten almamasıdır. Özellikle sosyal medya aracılığıyla aile bütünlüğümüze kimi zaman filmler, kimi zaman televizyon dizileri, kimi zaman yarışma programlarıyla saldırılar gerçekleşmekte ve ne yazık ki çok defa kalıcı hasarlar oluşturulmaktadır. Aile bütünlüğüne yönelen bu saldırılardan korunmanın tek çaresi, Peygamberimizin mesajlarına sımsıkı sarılmak ve evlatlarımızı bu yolda yetiştirmeye gayret etmektir" dedi

Başkale Kaymakamı Asım Solak ise, “Peygamber Efendimizin verdiği mesajları uygulayabilsek, ne kendi dünyamızda ne de insanlık dünyasında hiçbir problem kalmaz. İlk emir 'Oku'dur, ama ne acıdır ki hayatımızda okumak ya azdır ya da hiç yoktur. Bu şekilde kurtuluşa ermemiz mümkün değildir. İnşallah Mevlid-i Nebi Haftası buna vesile olur. Peygamberimizin bizlere verdiği mesajları anlar, hayatımızda uygularız" diye konuştu.

İlahi dinletisi ve sinevizyon gösterisiyle son bulan programda, gül ve kitap dağıtılırken, Kaymakam Asım Solak ise Müftü Ömer Keskin’e hediye takdim etti.

 


Başkale |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler