son dakika haberleri

Bir İslamofobi vakası daha

37 yaşındaki Amerikan kasaba yöneticisi Tom Kawczynski, Müslüman inancının Batı dünyasında yeri yok söylemine rağmen istifa etmeyi reddediyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Bir İslamofobi vakası daha
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.01.2018  19:27:00 eklendi.

 Independent'in haberine göre; 37 yaşındaki Amerikan kasaba yöneticisi Tom Kawczynski, “Müslüman inancının Batı dünyasında yeri yok” söylemine rağmen istifa etmeyi reddediyor. Nefreti körüklemediğini öne sürüyor.


ŞÖHRET OLDU


1000'den az kişinin yaşadığı Amerika'nın Kanada kıyısında bir Maine kasabasının idarecisi olan Tom Kawczynski'nin adını birkaç gün öncesine kadar kimse bilmiyordu ta ki “İslam'ın Batı dünyasında yeri olmadığını” söyleyinceye kadar. The Bangor Daily News'e konuşan Kawczynski ayrıca “farklı milletlerden olan insanlar gönüllü olarak ülkeden ayrılırsa Amerika'nın daha zengin olacağını” da öne sürdü.


Kawczynski diğer ülkelerden insanların ve kültürlerin Amerika'ya getirilmesine karşı olduğunu aktardı. Irkçı olmadığını öne süren kasaba idarecisi bir kişinin nefreti körüklemeden “beyaz yanlısı” olabileceğini ifade etti.


"MEDYA BENİ IRKÇI GÖSTERMEK İSTEDİ"


Kawczynski'nin görüşleri büyük tepki topladı. Jackman-Moose Nehir Bölgesi Ticaret Odası'ndan kasaba idarecisinin görüşlerinin “şok edici ve saldırgan” olduğu belirtildi. Kasaba yetkililerine çağrı yaparak “Jackman, Maine toplumu onun görüşlerini paylaşmıyor kasaba meclisi yapılması gereken neyse yapsın” denildi.


Kawczynski ise açıklama ve röportaj yapmaktan kaçındı. Fakat hem kendi web sitesinden hem de sağ kanat tarafından kullanıldığı bilinen “Gab” adlı bir sosyal medya platformundan görüşlerini savundu ve konuşma özgürlüğüne değindi. Medyanın sözlerini çarpıttığını ve onu ırkçı, yobaz olarak göstermeye çalıştığını iddia etti.


Yanlışını “beyaz insanların kendi geçmişlerinden gurur duymaları gerek dediğim için beni yıkmaya çalışıyorlar” diyerek savunan Tom Kawczynski, hiçbir azınlık hakkında hiçbir kötü söz sarf etmediğini, herkesin kendi geçmişinden gurur duyması gerektiğini aktardı. Görevinden istifa etmeyeceğini duyurdu.TIMETURK | ÇEVİRİ

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler