son dakika haberleri

Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik plan çalışmaları sürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2025 yılı Stratejik Plan hazırlama çalışması sürüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Büyükşehir Belediyesi'nin stratejik plan çalışmaları sürüyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.07.2019  19:24:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin 2020-2025 yılı Stratejik Planlama hazırlık çalışmaları sürüyor. Çalışma kapsamında belediyenin meclis toplantı salonunda, meclis üyeleri Hatice Kiye, Kemal Yıldırım, Cemil Komi ve Aslı Özdemir’den oluşan Stratejik Plan Komisyonu ve Genel Sekreter Vekili Engin Akın’ın da katılımıyla, daire başkanları yapılacak çalışmalara dair sunum yaptı.


Stratejik planlar yapılırken öncelikle amaç ve hedeflerin belirlendiğini dile getiren Akın, kent gelişimi için gerçekçi ve uygulanabilir projeler ele alınacağını söyledi. Akın, “Belediyemizin bütçesi dahilinde kentte yaşayanların ortak amaçlarının karşılanması için çalışmalarımıza başladık. Bundan sonraki süreçte dış paydaşlarla ve halkımızla çalışmalarımız devam edecek. Hizmetlerimizi ayrım yapmadan bu kentteki herkese götüreceğiz. Hep birlikte çalışacağız ve başarılı olacağız. İstediğimiz hedefe ulaşmak için yol haritamızı, planlarımızı bu doğrultuda şekillendireceğiz” dedi.


Öte yandan, yapılacak stratejik planlamaya katılım için mahallelerde başlatılan geniş katılımlı halk toplantıları sürerken, 5 yıl için yapılacak çalışmalarla en az 25 yıl hedefleniyor.

 

Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler