son dakika haberleri

Çatak'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans

Van'ın Çatak ilçesinde Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 'Peygamberimiz ve Aile' temalı konferans düzenlendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatak'ta 'Peygamberimiz ve Aile' konulu konferans
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.11.2019  17:00:00 eklendi.

 Çatak Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen konferansa; Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, Van İl Müftüsü Ömer Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Alkan, Emniyet Amiri Emre Kayhan, İlçe Müftüsü Mehmet Sain, kamu kurum amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Atatürk İlkokulunun toplantı salonunda gerçekleşen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, açılış konuşmasını Çatak İlçe Müftüsü Mehmet Sain yaptı. İlçe Müftüsü Sain, Mevlid-i Nebi Haftasının çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade ederek, “Bizlere desteklerini veren İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan’a düzenlediğimiz konferansa konuşmacı olarak katılan İl Müftüsü Ömer Keskin’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz” dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Hazreti Peygamber ve Aile” konulu sinevizyon gösterildi. Çatak Müftülüğü 4-6 yaş Kur'an kursu öğrencilerinin ilahi dinletisinden sonra Van İl Müftüsü Ömer Keskin tarafından 'Peygamberimiz ve Aile' temalı konuşma gerçekleştirildi. Müftü Keskin; Mevlid-i Nebi Haftası programının bu yılki ana temasının ‘Peygamber ve Aile’ olduğunu ifade ederek, aileyi ayakta tutan değerler hususunda bilgiler verdi.
 

İl Müftüsü Keskin’e İlçe kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın ve İlçe Müftüsü Mehmet Sain tarafından hediye takdim edildi.

 

Program, protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Çatak |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler