son dakika haberleri

Çatılarda kar yığınları ve buz sarkıtları oluştu

Van’da son 26 yılın en şiddetli kış mevsimi yaşanıyor. Uzun yıllardır Van’da görülmeyen kar yağışı bu yıl Van merkez ve tüm ilçelerde kendini gösterdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çatılarda kar yığınları ve buz sarkıtları oluştu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.02.2020  11:46:00 eklendi.

 Özellikle son bir haftadır yoğun şekilde yağarak Van'ı etkisi altına alan kar, bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. 


Dün etkisini yitiren kar yağışının ardından, bazı vatandaşların, çatılarda biriken karları temizlediği görüldü. Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de, saçaklarda oluşan buz sarkıtlarını temizlemek için gayret gösterdi.


Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin karla mücadele ekipleri ise, dün de sahada karla mücadele çalışmalarını sürdürdü.


Ana ve ara caddelerde yapılan yoğun çalışmalarla karın olumsuz etkisi en aza indirilmeye çalışılırken, dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çatılarda biriken kar yığınları ve çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtları.Yüksek katlı binaların çatılarında biriken kar yığınları büyük ve saçaklarda oluşan devasa buz sarkıtları büyük tehlike arz ediyor. Bu tehlikenin farkında olan kimi vatandaşlar çatılardaki karları, riskli olmasına rağmen kendi imkanları ile temizlerken, kent genelinde çok sayıda yüksek katlı binanın çatısındaki birikintiler ise duruyor. Zaman zaman aniden yere düştüğü görülen kar yığınları ile birlikte, saçaklardaki buz sarkıtları da büyük bir risk oluşturuyor.


 
 


Özellikle pazartesi günü açılması beklenen ve 1 haftadır yoğun kar yağışından dolayı  ara verilen eğitimin ardından, okul yolunu tutacak olan öğrencilerin velileri ise, okullar açılmadan en  azından okul çatılarındaki kar ve buz kütlelerinin temizlenmesini istiyor.


Resmi kurumlar, şahıslara ait yüksek katlı binalar, okullar başta olmak üzere kent genelindeki bütün yapılar üzerinde oluşan kar kütleleri ve oluşan buz sarkıtlarından dolayı vatandaşların  da dikkatli olmaları isteniyor.

 

 

 

 

 

 

Prestij Haber: M. Selim KURT


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler