son dakika haberleri

CHP'nin Genç Adayı Terzioğlu'ndan Bahçesaray'a ziyaret

CHP Van Milletvekili Adayı Genç Siyasetçi Haluk Terzioğlu ; Sağlık olmayınca hiç bir şey gerçekleşmez, sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
CHP'nin Genç Adayı Terzioğlu'ndan Bahçesaray'a ziyaret
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.06.2018  13:45:00 eklendi.

 24 Haziran seçimleri yaklaşırken tüm ilçe ve köylere çıkarma yapan CHP bu kez Bahçesarayda idi. CHP Van Milletvekili Adayı Haluk Terzioğlu; ''Türkiye’nin en küçük ne yazık ki yatırımlardan uzak kalmış, yıllardan beri hizmet almamış ilçesi olan Bahçesaray ne yazık ki hizmetten mahrum bırakılmış.

 

Devlet hastanesinde KADIN DOĞUM, ÇOCUK PSKİYATRİ DOKTORU VE CERRAHİ alanlarda hizmet verecek doktorların  olmaması bizleri derinden üzmüştür, CHP Olarak Bu konunun takipçisi olacağız. Burada bulunan yurttaşların  ulaşılabilecek en yüksek sağlık standardından eşit şekilde faydalanmasına olanak tanıyan bir sağlık sistemine sahip olma hakları  vardır. Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenlemek zorundadır.


 ''3 ÇOCUK DOĞUR DEMEK KOLAY''

Yıllar önce Sayın Erdoğan Başbakan iken şöyle halka seslenmişti;  "Sizinle bir Başbakan olarak değil, dertli kardeşiniz olarak konuşuyorum. Biz genç nüfusumuzu aynen korumalıyız. Bir ekonomide asıl olan insandır. Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyor. Yaptıkları aynen budur. Genç nüfusumuzun azalmaması için en az üç çocuk yapın." demişti. Bu sözleri kendisine hatırlatıyorum. Çocuk dünyaya getirmek sorunları çözmüyor ,aksine sosyal devlet ilkesinde herkesin eşit pay alması  sağlık eğitim ve ekonomi alanında eşitlik oldukdan sonra insanlar çocuklarının geleceğinden korkmazlar. Biz CHP olarak tüm yurttaşlarımıza eşit bir şekilde hizmet vereceğiz ve mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Van ilimizin ve Çevremizde ki ilçelerin  nüfusun genç olması, bu kesimin sağlık düzeylerini ayarlayan bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir. İlçemiz Bahçesaray Devlet hastanemize daha bu yıl çocuk doktoru verilmiş ve bizler hakkımız olan sağlık alanında kaliteli hizmet alamayan halkımızın sesini duyurmak için buradayız, maalesef ki Kamu hizmeti diye ifade ettiğimiz Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimiz de hala doktorsuzluk yaşamaktadır, ilçemiz halkının en öncelikli hakları olan sağlık hizmetlerinden faydalanması, hamile kadınlarımızın doğum esnasında uzman doktorların olmaması sonucu yollarda ölmemesi, çocuklarımızın  geleceğe sağlıklı nesiller olarak yetiştirilmesi amacı ile yetkililerden acil çözüm bekliyoruz.'' ifadelerinde bulundu.

 

''BAHÇESARAY  SAĞLIK  ALANINDA KIRMIZI ALARM VERİYOR'' 

İlk kez siyasete adım  atan Van'ın genç ve dinamik  siyaset adamı  gittiği yer yerde büyük ilgi görüyor yaptığı konuşmalar espriler ve cana yakın gülüşü ile halkın takdirini kazanan haluk Terzioğlu Van'ın Bahçesaray ilçesinde idi.


Halk ile bir araya gelen Haluk Terzioğlu, esnafı yakından dinleyip dertleşti sorun ve sıkıntılarını dinledi.  Terzioğlu ''Sağlık alanında Bahçesaray Şuan kırmızı Alarm veriyor, Sağlık önceliğimizdir Önce Sağlık Sonra Sağlıklı Eğitim'' dedi.


Bir vatandaşın Terzioğlu'na yeni hastahane sözü verildi yapılmadı  eski hastahanemizde ise doktorumuz yok demesi üzerine hastahaneye giden terzioğlu hastahane başhekiminin yerinde olmaması  üzerine personelden hastahane hakkında bilgi aldı. Hastahane içini gezen Terzioğlu ''Hastahanenin yetersiz olmasından dolayı bu zamana kadar neden bir hastahane yapılmadığını merak ediyorum bu halka hizmet yapılmamış hizmet bahçesaraya uzak, hizmet saray’a yakın olmuş'' ifadelerini kullandı.


Bir hasta yakını Terzioğlu ile yakından ilgilenmesi dikkat çekti, Hasta yakını Terzioğlu'na Bahçesaray’ın durumunu şöyle ifade etti.

''Seçim yaklaştı yeni sözler vaatler havada uçuşuyor yeni yapılacak bir tünel  sözü var gevaştan Bahçesaray'a ''Hem yol kısalacakmış hemde yaz kış yollar artık açık olacakmış'' buda seçim zamanına denk getirilip seçim yatırımıdır. 3 yıldır 5 katlı üzerinde  helikopter pisti olan bir hastahane sözü verildi,  yapılacak yerde belirlendi, eski kaymakamlık binası şuan milli eğitim kullanıyor yan tarafında ise belediye arsası vardı HDP döneminde hastahane yapılsın diye hibe edildi.


Hastahane sözü verilmesine rağmen 3 yıldır hala birşey yapılmıyor, mevcut hastahane çukur bir alanda odalar kullanışsız. Biz bahçesaray halkı olarak zaten gündeme getiriyoruz. Ama bizi duyan yok çünkü burası 9. gezegen Bahçesaray.  Hastahanede rahat bir şekilde tedavi olamıyoruz doktor yok cihaz yok bu yüzden halk asabileşmiş durumda ve öfkelerini kontrol edemiyor var olan doktorlara bağırıyorlar istemsizce, bu durumda  doktorda istediği hizmeti veremiyor psikolojisi bozuluyor.


Doktor sayısı her dalda bir değil genellikle pratisyen hekim  (tıp doktoru) var. Bir kadın doğum uzmanımız yok,cerrahi alanda doktorumuz yok,  çocuk  doktorumuz yoktu bu sene bir tane geldi. Gülşen Orhan  diye bir memleketlimiz vardı  anakarada sesimiz olacak umudu ile ondan bekledik ama oda bizlere sırtını çevirdi memleketi Bahçesaray’a hizmet getirmedi bir tek şey bekledik ''kadın doğum uzmanı'' oda gelmedi ama şimdi yine tekrar milletvekili adayı olmuş ne hizmet etti de tekrar adaylık verilmiş.


Milletin vekili eğer  bir dönem seçildiği yere hizmet edememiş ise bir daha o asla seçilmemelidir o hakkını kaybetmiş demektir.Lütfen Anadolu halkını sevin benimseyin el atın bizler bu ülkenin birer vatandaşıyız ayrım gayrım olmamalı adaletli davranmalı bizleri duyun sesimiz uzak gelebilir ama sizlerin gönlündeyiz biz böyle düşünüyoruz.Kadın hastalarımız olunca kışın öldü ölecek diye bekliyoruz helikopter istiyoruz çok geç geliyor Bahçesaray Van’dan daha sahipsiz halde.15 yıldır doğum uzmanı yok çocuk doktoru yoktu bu sene geldi  az evvel bir çocuk ambulans ile 110 km uzaklıktaki Van’a gönderildi 2.5 saatlik yol  yazık günahtır bu halka, vergisini veren bu halka eziyet değil hizmet etmeleri gerekiyor'' şeklinde konuştu.


Hasta yakınını dikkatle dinleyip notunu alan Haluk Terzioğlu, ''Konuyu yakından takip edeceğini Parti olarak ne gerkiyorsa yapmaya hazır olduklarını'' ifade etti.


Bir Öğrenci ise, "Bahçesaray'da genç nüfusun çokluğu nedeni ile biz öğrenciler  liseden sonra zaten maddi sıkıntı yaşadığımız için başka bir yere gidecek durumumuz olmadığından  bulunduğumuz Bahçesaray ilçesinde yüksek öğrenim görebilmek için 2 yıllık meslek yüksek okulu kurulmasını istiyoruz. Dışardan öğrenci kardeşlerimizin gelmesi kardeşlik bağlarımızı, duygularımızı olumlu yönde etkileyecektir. Memleketimizin tanıtılması açısındanda etkili olacaktır. Devletimizin; ilçemizin sahip olduğu ve muhteşem doğa güzelliğine sahip olan  ırmak  gerekli yatırımı yaparak turizm açısından rafting ve alabalık tesisi  yaparak hem istihdam yaratacağı hem de  turizm açısından gelir elde edeceği kanaatindeyiz'' şeklinde konuştu.


Bahçesaray halkının yoğun ilgi ve alakalarından sonra Çatak ilçesine konvoylar halinde gidildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SEÇİM ÖZEL |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler