son dakika haberleri

Çığ nedeni ile yeni acılar yaşamak İstemiyoruz

Hüda Par Van İl Başkanlığı Van - Bahçesaray yolunda ilki 4 Şubat, ikincisi 5 Şubat'ta meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği, 84 kişinin de yaralandığı çığ felaketi bölgesinde bugüne kadar alınan tedbirleri sordu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çığ nedeni ile yeni acılar yaşamak İstemiyoruz
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.09.2020  13:48:00 eklendi.

 İl Başkanlığından yapılan açıklamada,4/5 Şubat 2020 tarihinde yaşanan çığ felaketi neticesinde 41 Vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 84 vatandaşımız da yaralanmıştır.Yaşanan acı olay hepimize derin acılara yaşatmıştır. 

İlimizde kış mevsimi yaklaşmakta ve maalesef yapmış olduğumuz araştırmada kış aylarında yeni çığ felaketlerinin önüne geçmek adınaBahçesaray yolunda her hangi bir önleyici tedbirin alınmadığını müşahade ettik.

Bizle yeni acılar yaşamak istemiyoruz.Bu nedenle çığ döneminde verilen tünel gibi kalıcı sözlerin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz.

Ancak tünel gibi kalıcı tedbirlerin yapılmasının alacağı uzun süre de gözetilerek derhal PERDELEME, ÇELİK KAFESLİ ÖNLEM gibi tedbirler alınarak en azından bu kış için yeni felaketlerin önüne geçilmelidir.

Benzeri örneklerini Yedigöller bölgesinde gördüğümüz çelik kafes ve perdeleme çalışmaları neticesinde bölgede yeni çığ felaketleri görülmemiştir.

Hüda Par olarak halkımızın güven ve selameti adına acil tedbir alma zorunlu bir hal aldığından bu açıklama yapılmıştır.

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler