son dakika haberleri

Çocukların 'kaligrafi' standına yoğun ilgi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Van İl Müdürlüğünün hayata geçirdiği 'Çocuk ve Gençlik Kampüsü' projesi kapsamında sokakta çalıştırıldığı tespit edilen çocuklar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında açtığı 'kaligrafi' standı yoğun ilgi gördü.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Çocukların 'kaligrafi' standına yoğun ilgi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 24.05.2019  14:52:00 eklendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün hayata geçirdiği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından finanse edilen ‘Çocuk ve Gençlik Kampüsü’ projesi kapsamında sokakta çalıştırıldığı tespit edilen çocuklar için düzenlenen sportif, sanatsal ve kültürel etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda kaligrafi kursunu tercih eden 15 çocuk, usta öğretici Nurşen Kavak’ın desteğiyle yaptıkları çalışmalar, 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında sergilendi. Sergilenen çalışmaları Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İl Jandarma Komutanı Yavuz Özfidan, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin inceledi. 

Açıklamalarda bulunan Çocuk ve Gençlik Kampüsü Proje Koordinatörü ve İl Müdür Yardımcısı Cahit Eldemir, sokakta çalışan çocuklarla ilgili çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ve bu çocukların sokağın risklerine karşı korumakla ilgili her türlü önlemi alacaklarını belirtti. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler