son dakika haberleri

Doğal gaz Ocaklar Yakıyor!

Hayat pahalılığıyla mücadele eden vatandaşların dertlerine, şimdi de doğal gaz faturaları eklendi. Yüzde 30’luk zam sonrası gelen faturalardan dert yanan vatandaş durumdan oldukça şikayetçi. Gazetemize konuşan vatandaşlar bakın doğalgaz faturası için neler söylüyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Doğal gaz Ocaklar Yakıyor!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 22.01.2020  10:17:00 eklendi.

 Hayat pahalılığıyla mücadele eden vatandaşların dertlerine, şimdi de doğalgaz faturaları eklendi. Yüzde 30’luk zam sonrası gelen faturalardan dert yanan vatandaş durumdan oldukça şikayetçi. Gazetemize konuşan vatandaşlar bakın doğalgaz faturası için neler söylüyor.


 


Geçtiğimiz yıl elektrik ve doğalgaza yapılan yüzde 30’un üzerindeki zam sonrası gelen faturalar isyan ettirdi. Geçen yıl aynı miktardaki tüketime 100 lira ödeyenin faturası bu yıl 130 liraya çıktı. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sebebiyle kasım ayına kadar doğalgaz kombilerini yakmayanlara, ocak ayından itibaren yüksek faturalar gelmeye başladı. Bu da tüketicilerin tepkisine sebep oldu. Son günlerde sosyal medya aracılığıyla dile getirilen tepkiler ise doğalgaz faturaları üzerinde yoğunlaştı. Yapılan hesaplamalar, gerekli tasarruf tedbirleri halinde en ucuz yakıtın doğalgaz olduğunu gösterse de, soğuk havalar nedeniyle ısınmak için doğalgaz kullanan vatandaş, gelen faturalarla şok oldu. Yüksek faturalardan dert yanan vatandaş Yeni Doğu Gazetesi’ne konuştu.


 


ÖDEMİŞ: MAAŞIM DOĞALGAZA GİDİYOR


Gazetemize konuşan ev hanımı İlknur Ödemiş, eşinden kalan emeklilik maaşıyla evini geçindirmeye çalıştığını söyledi. Ödemiş gelen yüksek doğalgaz faturaları için şunları söyledi: “2 çocuğumla birlikte eşimden kalan emeklilik maaşıyla zar zor geçinmeye çalışırken, üstüne birde doğalgaz faturası eklendi. Çocuklarım üşütüp, hastalanmasın diye mecburen doğalgaz kullanıyorum. Maalesef ki maaşın çoğu doğalgaza gidiyor.”


 


KIRBAŞ: BATTANİYE İLE ISINIYORUZBir işletme de muhasebeci olarak çalışan Sibel Kırbaş da yüksek faturalardan oldukça şikayetçi. Kırbaş, “Ben ve eşim çalışıyoruz. Bir oğlumuz var, onu da işte olduğum vakitlerde anneme bırakıyorum. Eve sadece akşamları gidiyoruz. Evimiz büyük 4+1. Sadece oğlumun odası ve yatak odasındaki peteklerimiz tek yanıyor. Ona rağmen faturamız 400 lira geldi. Isınamıyoruz. Geceleri battaniye yardımıyla ısınmaya çalışıyoruz. Hayat zor. Her şey çok pahalı.”


 


“550 LİRA BURS 400 LİRA DOĞALGAZ”Öğrenci evinde kalan Figen Demir de şunları söyledi: “Biz 3 arkadaş aynı evi paylaşıyoruz. Evimiz 1+1. Sabah çıkıp, akşam geliyoruz. Kombiyi her sabah sabit bir derecede bıraktığımız halde gelen fatura 400 liradan aşağı olmuyor. Gurbetteyiz, ailemiz uzakta. Ailemizin özlemi yetmiyormuş gibi, birde maddi zorluklar yaşıyoruz. Yetkililerden biran önce bu duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz. Çok zor durumda olan insanlar var. Özellikle de yaşlı ve çocukları düşünerek bu sorun çözülürse her şeyin daha iyi olacağına inanıyorum. Ve devletimizden Doğalgaz faturası için indirim uygulamasına gitmesini istiyorum.”

 


YENİ DOĞU GAZETESİ: ÖZKAN ALTUNKAYNAK - ÖZEL HABER

 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler