son dakika haberleri

Edremit’te Duygu Sömürüsüne Zabıta Engeli

Van’ın Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, duygu sömürüsü yapmak suretiyle dilenip, vatandaşları rahatsız eden şahıslara göz açtırmıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Edremit’te Duygu Sömürüsüne Zabıta Engeli
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.11.2019  12:16:00 eklendi.

Cami önleri, otobüs durakları, yürüyüş yolu, trafik ışıkları ve semt pazarları başta olmak üzere insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde denetimler gerçekleştiren zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak dilenen şahıslar hakkında da yasal işlem yapıyor. Edremit Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün sabah saatlerinde ortaklaşa yürüttüğü operasyonunda iki kişi dilenirken yakalandı. Iğdır nüfusuna kayıtlı oldukları tespit edilen (İ.K. ile O.K.) isimli şahısların, maske takarak hasta numarası yaparak dilendikleri ve üzerlerinde yapılan aramalarda ise 337 TL gibi paranın çıktığı görüldü. Bu parayı dilenerek, 3 saatte topladıkları tespit edilen şahıslar, her gün bu miktarlarda bir rakama ulaştıklarını dile getirdiler. 

 

 

 Dilencilerle ilgili yasal işlem başlatılırken, ekipler ise, vatandaşları dilenciler konusunda uyarıyor. Kendilerini acındırarak kolay yoldan para kazanmayı meslek haline getiren şahıslarla ilgili denetimlerin etkili olmasında vatandaşlarında duyarlılığının önemli olduğunu ifade eden Edremit Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Ekinci,  ilçemizde kamu düzenini bozan şahıslara göz açtırmadıklarını belirtti. Bu konudaki denetimlerin süreceğini vurgulayan Ekinci, “Özellikle duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para almaya çalışan bu kimselerin bir çoğu ihtiyaç sahibi bile değil. Bu tür duygusal sömürülere vatandaşımız kanmasın. Yardımı yasal kurumlar üzerinden yapsınlar” mesajını verdi. 

 

 


Edremit |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler