son dakika haberleri

Van'da minibüs durakları ile ilgili flaş gelişme

Van Büyükşehir Belediyesi, şehir içi minibüs durakları ile ilçe minibüs durakları ve depolama yerlerine yeniden düzenleme getirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van'da minibüs durakları ile ilgili flaş gelişme
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.04.2017  22:32:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile bu sabah saatlerinde Beşyol Mevkinde bulunan minibüs durakları ile Akköprü Mahallesi Defterdarlık Caddesi üzerinde bulunan ilçe minibüs duraklarının yerleri taşıdı.


Beşyol Mevkii'nde yer alan İskele, Altıntepe, İstasyon ve Sanayi mahallelerine ait 63 hat minibüsünün durağı, Akköprü Mahallesi Defterdarlık Caddesi üzerinde bulunan ilçe minibüs duraklarının yerine taşındı.


Erciş, Özalp, Muradiye, Çaldıran ve Gevaş ilçelerine ait 28 minibüsün kalkış yerleri Akköprü Parkı civarında olurken, depolama yerleri ise  Toprakkale Camii civarına kaldırıldı.


Ulu Camii civarında kalkış yapan minibüslerin, yeni kalkış yeri İl Jandarma binalarının bulunduğu yere taşınırken, depolanma yerleri ise Çohaz Petrol civarına taşındığı öğrenildi.


Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden aldığımız bilgilere göre, kent genelinde trafik sorunlarının çözülmesi amacıyla 3 aylık bir çalışma sonucu alınan karar ile minibüs durakları ve depolama yerlerinde değişiklik yapıldığı belirtildi.


Öte yandan, durakların yer değiştirilmesine minibüsçüler tepki gösterirken, Beşyol'da yer alan esnaf ile halk ulaşımın daha rahat olması nedeniyle değişikliği olumlu karşıladı. 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler