son dakika haberleri

Sigorta primleri ödemesi ertelendi

Asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin 2016 ve 2017 yılı sigorta primleri ödemesi ertelendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Sigorta primleri ödemesi ertelendi
Haber Yorumları
  • YANLIŞ 2017-10-11 ERTELENMEDİ ADAM ÖDEYİN DİYOR

    Haber Tarihi : 11.10.2017  11:02:00 eklendi.

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan SGK Van İl Müdürü Abidin Göksoy, 2016 yılında asgari ücretin bin 273,50 TL’den bin 647 TL’ye artması nedeniyle işverenlerin üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirildiğini hatırlattı.

 

Söz konusu desteğin 2017 yılında da devam ettirildiğini ifade eden Göksoy, “Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak ve Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir” dedi.

 

Ertelenen sigorta primlerinin ödeme süresinin geldiğini hatırlatan Göksoy, “2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayının sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, 2017 yılı Ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 yılı Kasım ayı sonuna ve 2017 yılı Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır. Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir. Bu kapsamda ertelediğimiz sigorta primlerinin zamanında ödenmesi unutulmamalıdır” şeklinde konuştu.

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler