son dakika haberleri

Van Büyükşehir Belediyesi kent estetiği için yıkacak!

Van Büyükşehir Belediyesi, kent estetiği bozan 83 binanın yıkılması için çalışma başlattı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Büyükşehir Belediyesi kent estetiği için yıkacak!
Haber Yorumları
  • Ramazan BENEK 2017-11-11 Bunlar asında vanın tarihi bunları onarıp turizime kazandırmak gerekir sonuçta bu evler en az 50 yıllık evler böyle nadir evler kalmadı her yer beton yığını
  • SMAÇ 2017-11-10 Bu ve buna benzer, yıkık dökük, metruk yapıların yıkılıp,şehrin soluk alması gerekiyor.Zaten İlimizde yeşil alan ve otopark sorunu'nun mutlaka çözüme kavuşturulması zorunlu bir hale gelmiştir.Hiç kimse'nin şehrin estetiğini bozmaya ve de Büyükşehir kimliği'nden uzaklaştırmaya hakkı yoktur.İltimas ve İmtiyaz tanımak şehrimize hiç bir şey kazandırmaz.Belediyece yıkılan metruk yapılar'ın yıkım ücreti'nin de bina sahipleri'nden alınması gerekir.

    Haber Tarihi : 10.11.2017  15:15:00 eklendi.

 Van’ın kent estetiğini bozan ve tehlike arz eden yapılarla mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü, kent genelinde 83 betonarme ve kerpiç binaların yıktırılması için çalışmalarını hızlandırdı.

 

 

Çalışma kapsamında özellikle 2011 Van depreminde hasar gören binalar ve tek katlı metruk yapılar tek tek tespit edilerek kayıt altına alındı. İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde tehlike arz ettikleri tespit edilen binalar, ev sahiplerinden gerekli izni alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde oluşturulacak yıkım ekipleri tarafından yıkılacak.


Kent Estetiği Müdürlüğü’nün inceleme ekipleri yine çalışma kapsamında, tespit edilen eksiklikleri ilçe belediyelerine de bildirecek.

 

 

 

 

 

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler