son dakika haberleri

Van’da yöresel ürün pazarına yoğun ilgi

Türkiye'nin farklı illerinin yer aldığı yöresel ürün pazarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van’da yöresel ürün pazarına yoğun ilgi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.12.2017  11:01:00 eklendi.

 Cumhuriyet Caddesi'nde kurulan pazarda 30 ilden 50 firma, açtıkları stantlarda yöresel ürünlerini Vanlılarla buluşturdu. Pastırma, sucuk, peynir, zeytin, fındık, pestil, pişmaniye, pekmez, bal, incir, kahve ve kaymak gibi gıda ürünlerinin sergilendiği pazara vatandaşlara yoğun ilgi gösterdi.

 

Kış mevsiminin satışları olumsuz etkilediğini ancak buna rağmen beklentinin üzerinde bir satış gerçekleştirdiklerini belirten firmalar, “Geçmiş yıllarda terör olayları nedeniyle Doğuya fazla gelemiyorduk. Bu sene bir değişiklik yaptık ve doğuya açıldık. Gayet güzel geçti. Hatta uzatılmasını talep ettik ama kabul edilmedi. Mutluyuz” dediler.

 

Mersin’den gelerek hem zeytinin tanıtımını hem de satışını gerçekleştirdiklerini belirten Berna Taşkıran isimli firma yetkilisi umduğumuz gibi oldu halk bizimle çok ilgilendi. Almasalar bile güler yüzleri bizi çok etkiledi. Amacımızın bir yönü de tanıtımını yapmaktı. Bunu da yaptık. Güzel geçti” dedi.
 

Van’ın şalgamı çok sevdiğini ifade eden Adanalı firma yetkilileri de, “Van halkı bizi de, şalgamı da çok seviyor. Kar bizim açımızdan biraz kötü bir etken ama yine de burada olmaktan memnunuz” ifadelerini kullandı.

 

Vatandaşlar ise böyle bir pazarın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek bu tür pazarların daha çok kurulması gerektiğini ifade ettiler.

 

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler