son dakika haberleri

AK Parti'nin merkez 3 ilçedeki kongreleriyle ilgili flaş gelişme

AK Parti’de geçtiğimiz haftalarda atamaları yapılan 3 merkez ilçe için kongre erteleme kararı alındı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
AK Parti'nin merkez 3 ilçedeki kongreleriyle ilgili flaş gelişme
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.03.2018  18:35:00 eklendi.

Geçtiğimiz hafta sonu Çaldıran ve Çatak ilçe kongrelerinde atanan isimlere karşı liste çıkaran ve seçim kazanan isimlerin bu çıkışının ardından Ankara’da hareketli dakikalar yaşanırken MKYK’da yapılan görüşmelerin ardından kongreler için erteleme kararı çıktı.

 

Bu kararla yeni atanan isimlerin delege yazmasının önü açılması sağlanırken atanan isimlerin de başka adayların karşılarında seçim kazanmadan seçime gitmesi bekleniyor.


Alınan bu kararlardan sonra Kayhan Türkmenoğlu’nun atandığı il başkanlığında bir erteleme olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.12 Şubat tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçe başkanlığı kongrelerinin 11 Mart tarihinde yapılması beklenirken, bu kongrelerin ertelendiği haberi geldi. Yaşanan bu gelişmeleri ilçelere atanan İlçe Başkanları açıkladı.


Ak Parti Edremit ilçe başkanı Savaş Nurullah Kıylık sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamda, "Genel Merkezimizin programları ve takdirleri doğrultusunda 11 Mart Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan Edremit 6. Olağan Kongremiz bugün itibari ile resmi olarak ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.


İpekyolu İlçe Başkanı Vesim Yaviş'te sosyal medya hesabı üzerinden 3 ilçenin kongresinin ertelendiği bilgisini verdi. Yaviç şu ifadelere yer verdi: "Değerli Van Kamuoyu, Değerli Akparti Ailesi. Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçe Kongrelerimiz ileri bir tarihe ertelendi Tarih konusunda Sayın İl Başkanımızın ilerki günlerde bir açıklamaları olursa sizlere ileteceğiz. Hayırlı günler dileriz." 

 

Tuşba ilçe Başkanı Muğdat Günini tarafından yapılan açıklamada ise, " Adalet ve Kalkınma Partisi, Tuşba İlçe Başkanlığımızın 2'nci olağan kongresi ileri bir tarihe ertelenmiştir." denildi.


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler