son dakika haberleri

Mustafa Sarıgül: Herkes Van'a gelmeli

İstanbul Şişli Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Van’ın adeta bir turizm cenneti olduğunu belirterek, Bu dünya harikası yerleri herkesin gelip görmesi lazım dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Mustafa Sarıgül: Herkes Van'a gelmeli
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 04.07.2018  12:22:00 eklendi.

CHP Van Milletvekili Adayı Fahrettin Çuyrak’ın oğlunun nikah törenine katılmak için Van’da bulunan Mustafa Sarıgül, Edremit ilçesinde kahvaltı yaptıktan sonra Akdamar Adası’na geçti. Adayı ve içerisinde bulunan kiliseyi gezen Sarıgül, inanç turizminin Van için önem arz ettiğini söyledi.

 

Belediye başkanlığı yaptığı dönemde ayin için Akdamar Adasına gelen Ermeni vatandaşlarına destek olduğunu ifade eden Sarıgül, burada Ermeni Patriği Aram Ateşyan ile telefon görüşmesi de yaptı. Ateşyan’dan 9 Eylül’de yapılacak ayin için davet alan Sarıgül, seve seve gelebileceğini söyledi. Mustafa Sarıgül, “Herkes Van'ı ve bu dünyaca ünlü adayı ziyaret etmelidir. Sadece özel günlerde değil. Ben sizlerin aracılığıyla bütün dünyaya ve Türkiye'ye sesleniyorum, Türkiye’ye mal olmuş ünlüler, turizm sevdalıları buraya gelmelidir. Görüyoruz ki bu güzelliklerin dünyada eşi ve benzeri yok. Van'ı beklediğimden çok güzel gördüm. Adeta bir turizm cenneti. Bu dünya harikası yerleri gelip görmek lazım. Herkes Van'a gelmeli. Çok güzel duygularla Van’dan ayrılıyorum. Şahsıma büyük misafirperverlik örneği gösterdiler. Gerek çok sevdiğim dava arkadaşım Fahrettin Çuyrak'a ve adım attığım her yerde beni bağırlarına basan kadirşinas Van halkına sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi. 

 

 

Buradaki dilek kuyusunun başına da geçen Sarıgül, dilek tuttu. Sarıgül, “Allah, insanları kuru iftiradan korusun, üzerimizde dolaşan her türlü fitne ve beladan bizleri muhafaza etsin” temennisinde bulundu. 
 

Sarıgül, daha sonra beraberindekilerle adadan ayrıldı. 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler