son dakika haberleri

Eş Başkanlar stratejik plan için halkı dinliyor

Serhat Mahallesi’nin sakinleriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı ve İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan, stratejik plan için halkın talep ve önerilerini dinledi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Eş Başkanlar stratejik plan için halkı dinliyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 05.07.2019  15:59:00 eklendi.

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı ve İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, Serhat Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Bir evin bahçesinde düzenlenen toplantıya HDP İlçe Eşbaşkanı Bahattin Karaman, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran, Ulaşım Daire Başkanı Kemal Altın, Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Murat Atabay, İmar ve Sehircilik Daire Başkanı Eşref Güçlü, Park ve Bahçeler Daire Başkanı Sabahattin Keser ve şube müdürleri ile belediye meclis üyeleri katıldı.


İmar, yol, taziye evi, park, pazar alanı temizliği, ulaşım, çıkmaz sokakların açılması, hasar gören evlerin yıkımı gibi sorun ve taleplerin dile getirildiği toplantıda konuşan Eşbaşkan Yacan, halkı stratejik planlama konusunda bilgilendirdi. Kentin sorunlarını tespit edip, halkla birlikte çözüm arayacaklarını belirten Yacan, veriler doğrultusunda 5 yıl içinde halka doğru temelde hizmet edeceklerini vurguladı.


Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı ise kentteki işsizliğe dikkat çekerek, “Belediyemizde işçi alım kotamız dolmuş durumda. Bizden maaş alan ancak gelmeyen birini geçen gün işten çıkardık. Yine bizden maaş alıp valilik, kaymakamlık, müftülük gibi yerlerde çalışan 40’a yakın işçi bulunmakta. Bu konuda da gerekli yazışmalar yapıp, işlerinin başına dönemedikleri takdirde çıkışlarını vereceğiz” diye konuştu.


Kayyumdan kalan borca işaret eden Eşbaşkan Avcı, “Borçlardan bahsettim ama moral bozmaya gerek. Eğer evinizde hırsız yoksa bir gün sıkıntı yaşarsınız ama ertesi gün feraha çıkarsınız. Ancak evinizde hırsız varsa Van Gölü kadar sermayeniz bile olsa bir sefer biter. Biz sizlere söylüyoruz, bizim evimizde hırsız yok, hırsızlığa müsaade etmeyeceğiz. Bu yıl aldığımız tasarruf kararları ile israfın önüne geçeceğiz. Belediyemizin kaynaklarını halkımıza hizmet için seferber edeceğiz” ifadesinde bulundu.

 

İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Yacan da, halkı stratejik planlama konusunda bilgilendirerek, ne amaçladıkları konusunda bir konuşma yaptı. Bu çalışma ile kentin sorunlarını tespit edip beraber çözüm arayacaklarını belirten Yacan, elde edilecek veriler ışığında beş yıl içerisinde halka doğru temelde hizmet etmeyi planladıklarını açıkladı. Yacan, düzenledikleri toplantılar da kendilerine ulaşamayan yurttaşların belediyenin çağrı merkezi, beyaz masası, sosyal medya kanalları ve #dinliyoruzipekyolu hashtagı üzerinden taleplerini ilete bileceklerini söyledi.

 

 

Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı ise halkla karşılıklı soru cevap şeklinde sohbet etti. Serhat Mahalle sakinlerinde tek tek, imar, yol, taziye evi, park, pazar alanı temizliği, ulaşım sorunu, çıkmaz sokakların açılması, hasar gören evlerin kaldırılması gibi taleplerinde bulunuldu.  


Toplantı aktarılan sorun ve önerilerin not alınmasıyla sona erdi.

 

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler