son dakika haberleri

Seyir Tepesi Projesi İçin Kollar Sıvandı

İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, Erek Dağı eteklerine yapılaması planlanan ‘Seyir Tepesi’ projesi için 3 ayrı alanda incelemelerde bulunuldu.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Seyir Tepesi Projesi İçin Kollar Sıvandı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 09.07.2019  15:30:00 eklendi.

İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan seçim vaatlarini yerine getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ‘Seyir Tepesi’ projesinin hayata geçmesi amacıyla ön çalışmalara başlandı. Bu çalışmalar doğrultusunda İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, birim müdürleri ve teknik ekiple birlikte ‘Seyir Tepesi’ için üç ayrı noktada incelemelerde bulunuldu. Erek Dağı etekleri boylamında ilk olarak Bostaniçi TOKİ’nin üst tarafına bakıldı. Daha sonra Bostaniçi TOKi ile Kevenli Mahallesi arasında kalan alanda, son olarak da Kevenli Mahallesi’nin üst tarafında incelemelerde bulunuldu.


Projeye ilişkin Eşbaşkan Yacan, “Seçimlerde halkımıza söz verdiğimiz gibi, projelerimizi en iyi şekilde hayata geçireceğiz. Seyir Tepesi projesi kentimizin eksikliklerinden biri olan ve kentin tanıtımına katma değer katabilecek önemli bir projedir. Bu alanı ziyaret edenler Kentin tümünü, Van Kalesi’ni, Van Gölü’nü ve eşsiz gün batımını izleme keyfini çıkarabilecekler” dedi.


Yapılan incelmelerin ardından karar kılınan parselin üzerine kentin kimliğine ve doğal koşullarına uygun bir mimari yapı tasarlanması planlanıyor. Bu anlamda Seyir Tepesinin  inşası için gerekli çalışmaların en kısa zamanda başlatılması bekleniyor.

 


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler