son dakika haberleri

Kombina'da sona doğru!

Tuşba İlçesi Alaköy Mahallesi'nde temeli 2017 yılında atılan Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nda çalışmalar devam ediyor. İnşaat aşaması yüzde 90 tamamlanan, kesim ve soğutma ekipmanları ihaleleri bitirilmiş olan tesiste, sona doğru yaklaşılıyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kombina'da sona doğru!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 06.08.2019  16:12:00 eklendi.

 Hayvancılık sektörü için önemli bir tesis olan ve 50 milyon TL'lik bir yatırımla hayat bulacak olan Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası, tamamlandığı zaman günlük 70 büyükbaş ve 200 küçükbaş kesim kapasitesine sahip olacak. Ancak gerektiği zaman bu kapasitenin üstüne çıkılabilecek. Toplam 15 bin ton depo kapasitesine sahip olacak tesisin son teknolojik cihazlarla donatıldığı kaydedildi.


13 dekar alan üzerine, 14 bin metrekare kapalı alan şeklinde inşa edilen modern tesis, tamamlandığı zaman, 20 memur ve 60 işçi kadrosu ile hizmet vermeye başlayacak.


Van'da 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından yıkılan ve uzunca bir süre yapımı konusunda tartışmalar yürütülen Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nın, yeni bir alanda yapımı kararlaştırıldı. Ardından Tuşba İlçesi Alaköy Mahallesi'nde yapılmasına karar verilen Et ve Süt Kurumu Van Et Kombinası'nın temel atma törenine dönemin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da katılmıştı. 


Prestij Haber: Umut Tarhan


En Çok Okunanlar |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler