son dakika haberleri

Erkan Akçay'dan o iddiaya cevap! MHP'li 5 vekil İYİ Parti'ye mi geçecek?

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP'li 5 vekilin İYİ Parti'ye geçeceği iddiasına cevap verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Erkan Akçay'dan o iddiaya cevap! MHP'li 5 vekil İYİ Parti'ye mi geçecek?
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.04.2018  18:20:00 eklendi.

 MHP Grup Başkanvekili Akçay, Habertürk TV Ankara Haber Müdürü Sibel Erdem'in konuğu oldu.


CHP'li 15 vekilin İYİ Parti'ye geçmesine ilişkin soruyu yanıtlayan Akçay, "15 değil, 16 milletvekili geçti. Bundan aylar önce bir tanesi gönderildi. Genel sekreter yapıldı. Esir pazarında pazarlanır gibi gönderildiler. Hani ilkeli ittifak. İkinci Güneş Motel vakasıdır. Adına şerr ittifakı dediğimiz ittifakın bir başka versiyonudur. Merdiven altı siyasetle uğraşmayın. Bizim için sürpriz olmadı. Aylar önce grup kurmak için abidik gubidik işlere girmeyeceğiz diyenler bu işlere girdi. Milli iradeyi siyaset pazarı kurarcasına pazrlayan bir hale girmişlerdir. Aslında CHP 24 Haziran için kendi helvasını karıyor" dedi.


5 VEKİL İYİ PARTİ'YE GEÇECKE Mİ?


MHP'li 5 vekilin İYİ Parti'ye geçeceği iddiasını değerlendiren Akçay, "İlk defa dillendirildi. Bizim bildiğimiz, duyduğumuz bir konu. Bugün itibarı ile herhangi bir durum söz konusu değil. Bunların abidik gubidik işlerinden sonra giden olur mu göreceğiz. Söz konusu olmayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.


Cumhur İttifakı dışındaki partilerin birlikte seçime girmesi ihtimalini değerlendiren Akçay, "Kendi dertleri. Her şey ayan beyan milletin gözünün önünde ceryan ediyor. MHP, TBMM'de güçlü bir halde yerini alacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar. İster teker teker, ister hepsi gelsin. Hodri meydan diyorlardı, biz de onlara hodri meydan diyoruz" ifadelerini kullandı.


Cumhur İttifakı'nın ortak mitingi olur mu sorusuna yanıt veren Akçay, "Buna yetkili kurumlar ve Genel Başkanımız karar verecek. 16 Nisan'da nasıl kampanya yürüttüysek yine aynı şekilde, senkronize şekilde kampanya yürüteceğiz " dedi.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler