son dakika haberleri

Fetullah Gülen'in ABD'deki çiftliği görüntülendi

Gülen'in ABD'de yaşadığı çiftliğin güvenlik odası görüntülendi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Fetullah Gülen'in ABD'deki çiftliği görüntülendi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.12.2017  13:25:00 eklendi.

 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in Amerika'da hayatını sürdürdüğü ve yüksek güvenlik önlemleriyle korunan çiftliğinin 'güvenlik odası' görüntülendi. Sabah Gazetesi'nin yayınladığı fotoğraflara ilişkin söz konusu odaya yalnızca 4 kişinin girebildiği ve başka isimlerin girmesine izin verilmediği gibi cep telefonu ile girmenin de keisnlikle yasak olduğu aktarıldı.


İsa Tatlıcan'a fotoğraflaır yorumlayan ve FETÖ ile mücadele konusunda ismi ön plana çıkan Uluslararası Kafkas Vakfı Başkanı Hayati Küçük "Gülen'e bundan sonra Pensilvanya'da rahat uyku yok" dedi.


36 KAMERA İLE KORUNUYOR


36 kamera ile korunan çiftliğin 24 saat özel bir ekip tarafından kayıt altına alındığının belirtildiği haberde, bu kayıtların yapıldığı güvenlik odasına yalnızca Gülen'in çok güvendiği 4 ismin girebildiği ve cep telefonu ile girmenin keisnlikle yasak olduğu ifade edildi.


Güvenlik kamerası görüntülerinin yansıtıldığı ekranda en başta Fetullah Gülen'in yatak odasının bulunduğu koridor yer alıyor.


Sağ kolu Cevdet Türkyolu ile yanyana odalarda kalan Gülen'in odasının önünde bir dinlenme koltuğu görülüyor. Diğer 36 kamera ise "Göl yolu, Büyük Salon, Ön giriş, yeni bina" kamera açıları ile isimlendirilmiş.FBI DA İZLİYOR


Bu görüntüler sadece FETÖ'nün güvendiği isimler tarafından değil, FBI tarafından da 24 saat kayıt altına alınıyor.


Güvenlik odasında 24 saat 2 FBI görevlisi bulunuyor. Ayrıca FBI helikopteri sık sık devriye görevi yürüterek çiftliğin havadan güvenliğini sağlıyor.


TEL ÖRGÜYE İZİN YUK


Çifliğin etrafından geyikler geçtiği için tel örgü ile çevrilmesine izin verilmiyor.


AĞAÇLARA YERLEŞTİRİLEN KAMERALAR


Bu yüzden çiftliğin güvenliği FETÖ üyesi sivil korumalar ve ağaçlara yerleştirilen güvenlik kameralarıyla sağlanıyor.

 


GÜVENLİK ODASINDAKİLER DOĞRUDAN GÜLEN İLE KONUŞABİLİYOR


Pensilvanya'daki görevlilerin hiçbiri Gülen ile doğrudan irtibat kuramazken, güvenlik odası görevlilerinin telefonla Fetullah Gülen ile irtibat kurması


GÜLEN, ODASINDAKİ EKRANDAN GÖRÜNTÜLERİ İZLİYOR


Gülen'in sohbet ettiği salon, birçok güvenlik kamerası tarafından izleniyor. Ayrıca Fetullah Gülen'in yatak odasında da bütün güvenlik kamerası görüntülerinin yansıtıldığı bir büyük ekran bulunuyor. Çiftliğe giriş ve çıkışların tamamı güvenlik odasının bilgisi dahilinde gerçekleşiyor.YATAK ODALARINDA BİLE GÜVENLİK KAMERASI VAR


Çiftlikte hiçbir yatak odasında kilit bulunmaması dikkat çekerken, yatak odalarında bile güvenlik kamerası olduğu görülüyor. Bu nedenle birçok FETÖ üyesinin eşi ile birlikte Pensilvanya'ya gitmekten çekindiği belirtiliyor.

 

İŞTE O FOTOĞRAFLAR

 

 

 

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler