son dakika haberleri

Göngüralp Ekmek zammına tepki gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Van il Başkanı Salih Güngöralp Van'da ekmek fiyatlarının yükseltilmesine sert tepki gösterdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Göngüralp Ekmek zammına tepki gösterdi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 28.03.2020  17:22:00 eklendi.

 Korona virüs salgını ile mücadele döneminde fırıncılar tarafından alınan ekmeğe zam uygulama kararını tepkiyle karşılayan MHP Van İl Başkanı Salih Güngöralp" 1,25 liradan satılan ekmek dar gelirli vatandaşı zor durumda bırakıyor. Böyle bir zamanda fırsatçılık yapmak akla ziyandır ” dedi.


Başkan Göngüralp, milletin bu günlerini fırsat bilerek ekmek fiyatlarına yapılan zammın yeri ve zamanı bugün olmadığına dikkat çekerek bu sıkıntılı günlerde ekmeğin zamlanması vatandaşların hiç de yararına yapılan bir uygulama olmadığını kaydetti.


Göngüralp şunları söyledi:


"Bu sıkıntılı ve zor günlerde vatandaşlarımızın temel tüketim maddesi ekmeğin bir anda 1 liradan 1,25 TL'ye çıkarılması fakir fukaranın en temel besin maddesine bu şekilde zam yapmak büyük fırsatçılıktan başka bir şey değildir. Bölgemizin coğrafi ve ekonomi konumu göz önünde bulundurulduğunda işsizliğin Türkiye sıralamasında en üst sıralarda olduğu altı ayının kışla geçtiği, geçim şartlarının zor olduğu, insanların evlerine bir kuru ekmek götürmekte zorlandığı şehrimizde, dünya olarak mücadele ettiğimiz, tedavisi henüz mümkün olmayan korana virüsü hadisesini fırsata çevirmemelerini umut ediyoruz. Ayrıca zor günler geçirdiğimiz şu süreçte sahneye yeniden çıkan fırsatçılar konusunda da yetkililerimizi göreve davet ediyorum. Korona virüs için devletimizin almış olduğu tedbirlere uymalarını rica ediyor, tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler