son dakika haberleri

FETÖ, ABD'de 'ışık evleri' açıyor

Fetullahçı Terör Örgütü, ABD'de de Işık evleri açmaya başladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
FETÖ, ABD'de 'ışık evleri' açıyor
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 17.10.2017  13:23:00 eklendi.

 Akşam Yazarı Murat Kelkitlioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Washington'a yaptığı son ziyaretten izlenimlerini aktardığı bugünkü köşesinde FETÖ'nün ABD'de tıpkı Türkiye'de ilk zamanlarda yaptığı gibi "Işık evleri" açtığını belirtti.


İşte Kelkitlioğlu'nun yazısının ilgili bölümü:


"Harekat alanı daralan FETÖ, artık faaliyetleri ayyuka çıkarılan “think-thank” kuruluşlarını askıya alıp, tıpkı bir dönem Türkiye'de olduğu gibi ‘Işık evleri' açmaya başlamış. ABD'nin önemli merkezlerinde oluşturulan bu ‘ışık evleri', hem örgüt üyelerinin bir arada tutulmasında hem de o ‘paralı senatörlerle' ve ABD'li yetkililerle ilişkilerin kurulmasında aktif rol oynuyormuş. Bu evlerde her ay yüzbinlerce dolarlık bir ekonomi döndürülüyor, paralar senatörlere buralarda elden veriliyormuş. Tabii, bir nevi ‘yeraltı' faaliyeti gibi yürütülen ‘ışık evleri' Türk yetkililerin merceği altında. Bu konuda ABD'li muhatablar da bilgilendirilmiş!"


IŞIK EVLERİ NEDİR?


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) özellikle üniversite öğrencilerinin yurt sorunu yaşadığı illerde onlar için açtığı evler.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler