son dakika haberleri

Zarrab davası savcıları ve yargıçları ağır sabıkalı

Erdoğan'ın '17-25 aralık'ta başarısız olunca aynı tezgâhı ABD'de kurdular' açıklamasıyla gözler tekrar Zarrab davası savcıları ve hakimine çevrildi...

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Zarrab davası savcıları ve yargıçları ağır sabıkalı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 23.11.2017  11:48:00 eklendi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işadamı Reza Zarrab ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın ABD'de tutuklandığı davaya ilişkin "tezgâh" değerlendirmesinde bulunması sonrasında gözler daha savcıları ve hakimlerine çevrildi.

 


SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI


Milliyet'in haberine göre Davanın savcılarından olan New York Güney Bölgesi eski savcısı Preet Bharara ve şu anki savcısı Joon H Kim ile diğer savcılık görevlileri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından uluslararası hukuka ve iç hukuka açıkça aykırı olan eylemleri gerçekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.


 


HAKİMİN FETÖ İLE İLİŞKİSİ VAR


Ayrıca davanın hakimi Richard Berman'ın FETÖ'nün İstanbul'daki düzenlediği bir sempozyuma katıldığı, bu sempozyuma FETÖ'nün kapatılan gazeteleri Zaman ve Today's Zaman'da geniş yer verildiği görülmüştü.

 


Berman'ın söz konusu sempozyumda 17-25 Aralık sonrasında FETÖ soruşturmaları kapsamında polis, savcı ve hakimlerin görevden alınmasını eleştirdiği tespit edildi.


PRETT BHARARA'DAN 'FETÖ' RT'Sİ


Öte yandan savanın eski savcısı Prett Bharara'nın dün Türkiye'den sınırdışı edilen Today's Zaman muhabiri Mahir Zeynalov'un bir tweetini Erdoğan'a hakaret içeren bir yorumla paylaştı. Zeynalov bu tweetinde "2013'te Reza Zarrab aleyhinde soruşturma yürüten polis şeflerinin eşlerinin tutuklandığını ve işkence tehdidi altında olduklarını" yazdı. Bharara ise bu tweeti "Bu doğruysa Erdoğan'ın türk polis şeflerinin eşlerini hapsetmesi korkak ve aşağılayıcı" yorumuyla paylaştı.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler