son dakika haberleri

FETÖ mensupları 3 renge ayrıldı

15 Temmuz sonrası devlet içerisinde yer alan FETÖ mensuplarının örgütle ilişki düzeyine göre kırmızı, sarı ve beyaz renklerle kodlandırıldıkları öğrenildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
FETÖ mensupları 3 renge ayrıldı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 14.12.2017  12:34:00 eklendi.

 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında devlet kurumlarına sızan FETÖ'cülere yönelik temizliğin 3 aşamalı liste hâlinde olduğu öğrenildi.


Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre,  son rakamlarda 20 binden fazla kişi açıkta beklerken, 105 bin kişide kamu kurumlarından ihraç edildi. Edinilen bilgiye göre, kurum teftiş başkanlıkları yürüttüğü iç soruşturma sonucunda 3 renkli liste hazırladıkları ifade edildi.


KIRMIZI, SARI VE BEYAZ


Listelerin "kırmızı, sarı ve beyaz" renklerle kodlandığı aktarıldı. FETÖ'yle bağlantısını net olarak ortaya koyan bazı kriterler belirleyen kurum teftiş başkanlıklarında çalışan müfettişlerin ‘delil durumuna göre' söz konusu renkli listeleri oluşturduğu bildirildi. Bu kapsamda hazırlanan “kırmızı, sarı ve beyaz” renkli listelerin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na da gönderildiği belirtildi.


Buna göre, FETÖ ile bağlantısının kesin olarak tespit edilip, ihraç edilecekleri “kırmızı” olarak listelendiği belirtildi. Örgüt bağlantısı tam olarak tespit edilemeyip adli soruşturma sonucuna bağlı olarak haklarında karar verileceklerin ise “sarı” listeye alındığı kaydedildi. Haklarında örgüt bağlantısına ilişkin somut bir şey bulunamayıp, göreve iade edilmesi planlananların ise “beyaz” listeyle bildirildiği aktarıldı.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler