son dakika haberleri

MHP'li Celal Adan'dan İYİ Parti mesajı: Herkes seçime girsin

NTV'de soruları yanıtlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceği tartışmalarına ilişkin Biz MHP olarak herkesin kendisini ifade ettiği bir ortamın olmasının doğru olduğuna inanan bir siyasi hareketiz.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
MHP'li Celal Adan'dan İYİ Parti mesajı: Herkes seçime girsin
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 19.04.2018  13:30:00 eklendi.

 Türkiye erken seçime gidiyor. 24 Haziran 2018 Pazar günü yeniden seçim sandığı kurulacak. Seçmen, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için oy kullanacak. İlk turda adaylardan hiçbiri yüzde 50+1 oy alamazsa, ikinci tur 8 Temmuz'da yapılacak.


Tüm bu gelişmelerin ışığında MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, NTV canlı yayınında Funda Görey'in erken seçimle ilgili sorularını yanıtladı.


Adan, ''Daha baştan beri 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyenlerle biz hangi geleceği kucaklayabiliriz?'' dedi.


Adan'a yöneltilen sorular ve alınan yanıtlar şöyle:


- Erken seçim kararı neden alındı Bahçeli'nin kafasındaki neydi?


MHP ile ilgili medyada yanlış kanaatin oluşmasını sağlayan bir takım ifadelerle karşılaşırız. Biz MHP'nin politikaları genel başkanın konuşmalarını tartışmaya açık olduğumuzu her zaman söyledik. MHP Türk siyasetinin kurumsallaşmış en büyük partisidir. Önce devlet sonra millet sonra parti noktasında değerlendirmeler ortaya çıkar. MHP'nin hiçbir öngörüsü bugün Türkiye'de sorgulanmıyor. MHP bütün öngörülerinde Türk devletinin millet iradesinin güçlenmesi noktasında bir iradeye öncelik yapmıştır. Bu coğrafya milli olmadan yönetilemez. Millet iradesi güçlü olmalıdır devlet güçlü olmalıdır aksi halde bu coğrayada nefes alabilir miyiz?


- Milli bekaya ilişkin zorluklar, ittifaka ilişkin komplolar başlıkları...


Bizler bazı konuları çok süratle gündemimizden çıkarıyoruz. Türkiye, Türk siyasi hayatında önemli bir olay oldu 15 Temmuz. Genelkurmay Başkanı derdest ediliyor. Ordu komutanlarının tamamı tutuklanıyor. TBMM bombalanıyor. Böyle bir iradenin arkasında kendini gizleme iradesine sahip örgütle karşı karşıyayız. Ana muhalefet partisi buna kontrollü darbe ifadesini kullanabilecek kadar şuursuz bir tavır ortaya koydu. Daha baştan beri buna kontrollü darbe diyenlerle biz hangi geleceği kucaklayabiliriz? Afrin'de uçakların yok edemeyeceği hendekler niye kazıldı?


- Baskın seçim yorumlarına ne diyorsunuz?


Muhalefet partilerinin büyük sevinç çığlıkları atmaları lazım. CHP'nin seçim hazırlığı yoksa onların bileceği iş. Aday çıkarmıyorsa ciddi problem yaşıyor demektir. MHP milletten saklı hiçbir projenin içerisinde olmaz. MHP'nin hiçbir danışıklı hareketi benimsemesi mümkün değildir. Bugün Türkiye için belirsizlik var ben İstanbul milletvekiliyim İstanbul için belirsizlik var.


- Bahçeli'nin erken seçim çıkışını gazeteciler gibi mi öğrendi AK Partililer de?


MHP düşüncelerini belirtirken kendi kadrolarının dışında bir irade ile belirlediği bir siyaset yoktur.


- Bu seçime bütün siyasi partiler katılmalı mı sizce? İYİ Parti etrafında dönen tartışma nedeniyle soruyorum.


Biz MHP olarak herkesin kendisini ifade ettiği bir ortamın olmasının doğru olduğuna inanan bir siyasi hareketiz. Herkes seçime girsin. Milletimizin teveccühü ile karşı karşıya kalırlarsa kalırlar kalmazlarsa kalmazlar. Türkiye'nin önündeki problemler ciddi problemlerdir. Bütün bunlardan kurtuluşun yolu milli birlik beraberliktir.


BAHÇELİ ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPMIŞTI


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz salı günü partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda erken seçim çağrısı yapmış, tarih olarak da 26 Ağustos'u önermişti. O açıklamanın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli ile dün Beştepe'de bir araya geldi. Görüşme yarım saat sürdü. Kameraların karşısına geçen Erdoğan, 24 Haziran'da erken seçime gidileceğini açıkladı.

 


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler