son dakika haberleri

Kaşıkçı cinayeti suç ve büyük bir hataydı

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, Kaşıkçı cinayetini suç ve büyük bir hata olarak görüyoruz dedi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kaşıkçı cinayeti suç ve büyük bir hataydı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 15.11.2018  23:18:00 eklendi.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyr, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Adil el Cubeyr, “Kaşıkçı cinayetini suç ve büyük bir hata olarak görüyoruz” dedi. Türkiye'den delillerin ve kanıtların paylaşılmasını istediğini söyleyen Cubeyr, “Türkiye'ye delilerini ve kanıtlarını vermesi için üç dilekçe yazdık ve savcımız cevap bekliyor” iddiasında bulundu. Kaşıkçı cinayetinin siyasi bir meseleye dönüşmesine izin verilmeyeceğini söyleyen Cubeyr, “Kaşıkçı'nın cinayeti siyasi bir meseleye dönüşürse İslam dünyası bölünür, oysa Suudi Arabistan birleştirmek istiyor” ifadesini kullandı. “ULUSLARARASI SORUŞTURMA TALEBİNİ REDDEDİYORUZ”

Suudi Arabistan'ın şeffaf bir soruşturma yürüttüğünü söyleten Cubeyr, “Kaşıkçı'nın cinayetinde şeffaf, kapsamlı ve geniş bir soruşturma yapıyoruz. Suudi Arabistan'ın bağımsız bir yargısı var dolayısıyla kaşıkçı cinayeti yargı çözecek. Türkiye'nin uluslararası soruşturma talebini de reddediyoruz” ifadelerini kullandı. Türk ve Katar medyasında haberlerin çarpıtıldığını söyleyen Cubeyr, “Suudi Arabistan aleyhinde Türkiye ve Katar medyasında şiddetli bir kampanya var” ifadesini kullandı.


Net ve hızlıca gerçeklere ulaşmanın tek yolunun dayanışma olduğuna değinen Cubeyr, “Bazı şeyler karmaşık olduğu için Kaşıkçı cinayeti ile ilgili soruşturma devam ediyor” diye konuştu.  


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler