son dakika haberleri

Lavrov'dan ABD'ye Venezuela tepkisi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin, Venezeula'ya uyguladığı yaptırımları eleştirdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Lavrov'dan ABD'ye Venezuela tepkisi
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.04.2019  18:44:00 eklendi.

Rus Zvezda televizyonuna demeç veren Lavrov “(ABD'de) en başından beri Venezeula halkının iktidarın sosyo-ekonomik alanda normal bir işleyiş gösterememesinden hayal kırıklığına uğrayıp iktidara karşı ayaklanacağını düşünüyorlardı” dedi.


Lavrov şöyle devam etti: “Batılı meslektaşlarımız bunun çaresine de baktı: Amerikalılar (devlet) petrol şirketinin (PDVSA) hesaplarına, İngilizler de altın rezervlerine el koydu. Onları ekonomik olarak nefessiz bırakabileceklerini düşündüler. Buna paralel olarak da krizin ilk aşamalarında sınırdan zorla girip ülkeye ‘insani yardım ulaştırmaya' çalıştılar. Bunların hepsinin çok ucuz bir  gösteri olduğunu anlamıştık.”


Rusya Dışişleri Bakanı'nın bu açıklaması, ABD'nin geçen haftaVenezeula Merkez Bankası'na yönelik yeni yaptırım kararları almasını izledi.


ABD, kendisini Venezeula'nın geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu destekliyor. Rusya ve Türkiye'nin aralarında olduğu pek çok ülkeyse Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Venezeula'nın tek meşru lideri olduğunu vurguluyor.


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler