son dakika haberleri

Sadettin Tantan: 23 Haziran'da kazanan HDP oldu

İktidar sahipleri ve muhalefet bu durumu artık toparlamalı

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Sadettin Tantan: 23 Haziran'da kazanan HDP oldu
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 26.06.2019  14:25:00 eklendi.

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, 23 Haziran'da tekrarlanan ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun zaferle çıktığı seçimin kazananın HDP olduğu görüşünü dile getirdi. İktidar ve muhalefetin 'toparlanması gerektğini' ifade eden Tantan, "Seçmen bütün siyasetçilere mesaj verdi" dedi.


Sözcü'den Aytunç Erkin'e konuşan Tantan'ın ifadelerinden bir kısım şöyle:

“Sorular var: YSK'nın 7 üyesi neden suskun kaldı? İktidarı bu seçimlerin yenilenmesine kim, neden sevk ettirdi? AKP'nin büyük bir kibre, topluma tepeden bakmaya, aşağılamaya ve tehdit etmeye yönelik tavrı kendisine oy veren halkı da rahatsız etti. Halk, bu seçimlerde şu mesajı verdi: Kendisine hizmet etmek isteyen insanları yeni bir siyasi oluşumda görmek istiyor.”'


“Terör örgütü PKK'yı ve Öcalan'ı da  Fetullah Gülen de kontrollü örgütler. Batı emperyalizminin kullandığı yapılar. Burada mesele, iktidarın hep dediği gibi ‘yerli ve milli' olmaktan geçiyor. Şimdi bizim istihbaratımız yeni yeni kendisine geliyor. Eğer bugüne kadar yerli ve milli olsaydı, Öcalan da Gülen de top koşturacakları alan bulamazdı. ABD, İngiltere, İsrail, Almanya ve Fransa'nın enstrümanlarına bakın: PKK ve cemaatler…”  


Tantan, “23 Haziran'da ne oldu?” sorusuna da şu yanıtı verdi:


“Kazanan HDP oldu! Türkiye bu iktidar döneminde çok ayrıştırıldı. İktidar sahipleri ve muhalefet bu durumu artık toparlamalı. Seçmen bütün siyasetçilere mesaj verdi. Bu seçim bir partinin seçimi değil, halkın seçimi oldu.”


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler