son dakika haberleri

Trump: Erdoğan zeki bir lider, Türkiye'ye yaptırım yok

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye konusunda varılan anlaşmanın ardından, Türkiye'ye yönelik herhangi bir yaptırım yapılmayacağını belirtti.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Trump: Erdoğan zeki bir lider, Türkiye'ye yaptırım yok
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 18.10.2019  00:58:00 eklendi.

Türkiye'ye gelen ABD heyetiyle yapılan görüşmeler sonrası, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturulmasına yönelik anlaşmaya varıldı. ABD Başkanı Donald Trump, yapılan anlaşmanın ardından, Türkiye'ye karşı hazırlanan yaptırımlara yönelik soruya şu cümlelerle yanıt verdi:

 

"TÜRKİYE'YE YAPTIRIM YOK"

"Türkiye'ye yaptırımlara gerek olmayacak, çünkü Türkiye yapacağını yaptı. Kongre'nin yaptırımlarına da gerek duymadım, çünkü gerekirse daha ağır yaptırımlar uygulama hakkım var. Buna hazırdım. Sadece dostum Erdoğan'a teşekkür etmek istiyorum. Aramızda bir sorun olmamasından memnunum, çünkü o büyük bir lider."

 

Trump: Erdoğan zeki bir lider, Türkiye'ye yaptırım yok

 

"ERDOĞAN, ZEKİ VE GÜÇLÜ BİR LİDER"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan çok zeki, zorlu ve güçlü bir lider. Kendisi bu anlaşmanın uygulanmasını istiyor. Kendi halkının güvenliğini istiyor. Bu bölgeden Türkiye'ye yönelik birçok kötü şey yapıldı, Türkiye'de birçok insan öldürüldü. Bu hiç adil değil, kimse bundan bahsetmiyor. O yüzden bu anlaşma, Kürtler için de Türkiye için de herkes için de iyi bir şey."

 

"KISA SÜREDE ANLAŞTIK"

ABD Başkanı Trump, bu tür bir anlaşmaya varılmasının daha uzun zaman alabileceğini düşündüğünü, ancak bu kadar kısa sürede bu anlaşmaya varılmasının çok önemli ve değerli bir şey olduğunu vurguladı.

 

KAYNAK: ENSONHABER


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler