son dakika haberleri

Barzani'den, Rusya'ya 'Rojava' mektubu!

Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Rojava'daki durumuna ilişkin Rusya'ya hitaben bir mektup gönderdiği bildirildi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Barzani'den, Rusya'ya 'Rojava' mektubu!
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.10.2019  16:58:00 eklendi.

Kuzey Irak Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Rojava'daki durumuna ilişkin Rusya'ya hitaben bir mektup gönderdiği bildirildi. Mektubun içeriğine ilişkin ayrıntı verilmedi.


Kürdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hêmin Hewramî sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  Rusya'nın Erbil Başkonsolosu Oleg Levin ile bir araya geldiklerini duyurdu.


Hemîn Hewramî, Rus Konsolosu ile yapılan  görüşmede Başkan Mesud Barzani'nin Rusya devlet yetkililerine hitaben kaleme aldığı mektubu ilettiklerini dile getirdi.


Kürdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Hewramî, Başkan Barzani'nin mektubunda  Suriye'nin kuzeyinde (Rojava Kürdistanı'nda) yaşanan gelişmelere ilişkin bazı görüş ve önerilerin yer aldığını, belirtti. Ancak mektubun içeriğine ilişkin ayrıntı vermedi.


Kürt haber sitelerine göre ise mektubun, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı ve Ankara ile Washington arasında yapılan ateşkes anlaşması ile ilgili olduğu ileri sürüldü. (TİMETURK)


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler