son dakika haberleri

İbrahim Kalın: Sınırda rejim güçleri olmamalı

Türkiye, Suriye sınırında Esed rejimi güçlerinin bulunmasını istemiyor.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
İbrahim Kalın: Sınırda rejim güçleri olmamalı
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 21.10.2019  16:59:00 eklendi.

Associated Press (AP) News'ten Carl Ritter ve Sarah EL Deeb'in "Türkiye, Suriye kuvvetlerinin sınır bölgelerini terk etmesini istiyor" başlıklı haberine göre Ankara, sınır bölgesinde rejim unsuru istemiyor. Sebebiyse yaklaşık 2 milyon mülteciyi güvenli bölgeye göndermek istemeleri.

 

"REJİMİN BU ALANDA BULUNMAMASINI RUSLARLA KONUŞACAĞIZ"

AP News'e konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, konuyla ilgili "Bu, Ruslarla tartışacağımız konulardan biri, çünkü yine, hiçbir mülteciyi gitmek istemedikleri bir yere gitmeleri için zorlamayacağız. Güvende olacakları yere geri dönmeleri için uygun koşullar yaratmak istiyoruz" dedi.

 

PYD DE ÇEKİLİYOR

9 Ekim'de başlayan Barış Pınarı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO) 30 km derinliğe ulaşmış durumda. Kritik M4 otoyolu da ele geçirildi ve 17 Ekim günü ABD ve Türkiye arasında operasyona ara verildi. Türkiye'nin şarı ise terör örgütünün 35 km derinliğin gerisine çekilmesi. Toplam 5 gün yani 120 saat bekleneceği duyuruldu. Ankara, bunun bir ateşkes olmadığını belirterek, örgütün, belirlenen derinlikten çekilmemesi durumunda 120 saatlik sürenin sonunda operasna devam edileceğini belirtiyor. (KAYNAK: TİMETURK)


Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Vizyondakiler

İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Van'ın en önemli sorunu nedir
Ekonomi
Elektrik Sorunu
Huzur
Ulaşım Sorunu
Yönetim Sorunu
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler